
Egyelőre csak figyelni szabad. Puska kizárva. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nem kapott engedélyt a környezetvédelmi minisztériumtól a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület a Patakfalva határában emberre támadó medve kilövéséhez. Van más megoldás is a nagyvad ártalmatlanítására, de az csak akkor alkalmazható, ha ismét problémákat okoz.
2022. július 13., 08:552022. július 13., 08:55
2022. július 13., 09:382022. július 13., 09:38
Noha többször is egyeztetett a környezetvédelmi minisztérium munkatársaival, végül nem kapott kilövési engedélyt a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület a medve ártalmatlanítására, amely közel két hónapja támadt rá egy pásztorra Patakfalva határában – tudtuk meg Mărmureanu-Bíró Leonárdtól, az egyesület igazgatójától, aki maga is értetlenül áll a helyzet előtt.
Mint mondta, a szaktárca munkatársai azt javasolták, hogy az egyesület számára korábban jóváhagyott
Ennek ellenére elutasították a kérésüket az intervenciós kilövési engedélyre.
Mărmureanu-Bíró Leonárd kérdésünkre elmondta, elméletben – ha továbbra is veszélyes a korábban emberre támadó egyed – alkalmazhatják a nemrég elfogadott jogszabályt, miszerint egy bizottsággal konzultálva az alpolgármester vagy a polgármester is dönthet a külterületeken garázdálkodó medvék sorsáról.
Ez azonban egy meglehetősen bonyolult folyamat, hiszen először a vészhelyzetet kell jelezni a 112-n, ezután pedig a községvezetőn kívül össze kell hívni a vadászok, a csendőrség, illetve a rendőrség munkatársai, valamint az állatorvos alkotta bizottságot. Utóbbi szakemberek
Meg lehetne szervezni ugyanakkor azt is, hogy a bizottság tagjai a medve által rendszerint felkeresett esztena környékén gyűljenek össze és várják, hogy megjelenik-e, továbbá okoz-e gondokat a nagyvad. Ha nem veszélyes a helyzet, úgysem avatkozhatnak be – mutatott rá az illetékes.
Zsombori Levente felsőboldogfalvi polgármester sajnálatát fejezte ki a korábbi medvetámadás miatt, ám a vadászok által igényelt kilövési engedély hiányában ő is tehetetlen. Hozzátette, ha újból problémák lesznek, akkor az összehívott bizottsággal közösen mérlegelik a helyzet veszélyességét és annak megfelelően fognak közbelépni.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Elszabadult lovakat fotóztak csütörtök reggel Csíkszeredában. A haszonállatok több helyszínen is végigvágtáztak, többek között a Dedeman barkácsáruházzal szembeni zöldövezeten, valamint a Szent Kereszt Plébániatemplom környékén.
Néhány gyakorlati tanácsot tett közzé a kisgyermekes családok számára a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szerdán, amelyeket a nyári időszakban ajánlott betartani.
Egy bank helyiségében gyulladhatott ki egy bankautomata Marosvásárhelyen szerda késő este. A helyszínre a helyi tűzoltóság hatolt be, kiszellőztették a füsttel telítődött teret, a tűzet eloltották.
2 hozzászólás