
László Szabolcs szerint egy rendőr alapfelszereléséhez hozzátartozik a fegyver
Fotó: Barabás Ákos
Összesen húsz gumilövedékes és éles lőszeres pisztolyt vásárolt az udvarhelyi helyi rendőrség, ezentúl a fegyvereket maguknál hordják a járőrök a közrend fenntartása érdekében, illetve önvédelmi céllal. Az egység vezetője szerint a fegyverviselés nagy felelősséggel jár.
2017. május 05., 15:362017. május 05., 15:36
„A fegyverekre elsősorban azért volt szükségünk, hogy minél hatékonyabban vigyázhassunk a városlakók biztonságára. Nehogy felmerüljön egy olyan helyzet, amikor intézkedni kell és mi nem tudunk. Adott esetben életek múlhatnak ezen” – jelentette ki az Udvarhelyi Híradónak László Szabolcs, az egység vezetője, aki a rendőrök alapfelszerelései közé sorolta a fegyvereket.
Mint mondta, Udvarhely csendes városnak számít, nincsenek kirívó bűncselekmények, de
Ha például korábban érkeznek egy helyszínre, mint az állami rendőrök, hatáskörüknek megfelelően kezelniük kell az adott szituációt. A vásárlás előtt ugyanakkor figyelembe vették az európai migránshelyzetet és az egyre növekvő bűnözéshullámot. Bár Romániában egyelőre nincs akkora probléma, mint néhány európai országban, a helyi rendőrök fel akarnak készülni mindenre a lakók védelme érdekében – közölte László Szabolcs.
– magyarázta. Az egységnél a még kiképzés alatt lévő rendőrökön kívül mindenkinek van már fegyverviselési engedélye.
A 9 milliméteres golyóval működő Glock 17-es típusú pisztolyok a rendőrségek által legkedveltebb fegyvernek számítanak, mivel nagyon könnyen kezelhetők és nagy távolságra lehet pontosan lőni velük – magyarázta László Szabolcs, hogy miért éppen ezt a típusú fegyvert vásárolták.
Ezeket az állami rendőrség elit alakulatai is használják. Több darabot vettek ugyanakkor a szlovák gyártmányú Grand Power gumilövedékes (12x28 mm) pisztolyból, ami szintén ez egyik legbeváltabb és legerősebb önvédelmi fegyvernek számít a piacon.
László Szabolcs tervei szerint ezentúl az utcán járőröző rendőrök egyikénél éles, míg a másiknál gumilövedékes fegyver lesz, amelyeket csak szigorú szabályok szerint használhatnak, kizárólag a szolgálatuk teljesítése idején.
– magyarázta az igazgató. Megjegyezte, csak végső esetben fogják használni a járőrök a fegyvereket. Hangsúlyozta: más városokban megalakult helyi rendőrségek többsége szintén visel fegyvereket.
Jól felszereltek
László Szabolcs úgy értékelte, hogy jól felszerelt az egysége, hiszen megfelelő székhellyel, egyenruhákkal, kamerákkal és kommunikációs eszközökkel rendelkeznek. Tervezik továbbá, hogy elektromos fegyvereket is vásárolnak, amelyekkel a sérülések minimalizálásával hatástalaníthatják a bűnözőket az intézkedések során. Az igazgató rámutatott, heteken belül elindul az éjszakai őrjáratuk, amit egyelőre a problémásabb napokon szerveznek meg.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
szóljon hozzá!