
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
4403 új fertőzöttet azonosítottak Romániában, az elmúlt 24 órában a Stratégiai Kommunikációs Csoport adatai szerint. Az elvégzett tesztek 15,5 százaléka bizonyult pozitívnak, a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma 86-tal emelkedett.
2021. január 09., 14:232021. január 09., 14:23
2021. január 09., 15:012021. január 09., 15:01
| Járványhelyzet 2021. január 9-én | |||
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 5450 (+17) | Országos | 668 202 (+4403) |
| Maros | 15 604 (+78) | Elhunyt | 16 592 (+86) |
| Kovászna | 5215 (+17) | Gyógyult | 596 515 (+1508) |
4403 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában az elmúlt huszonnégy órában, az új esetekkel 663 779-re nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Ezt megelőzően pénteken 4841-gyel, csütörtökön 4951-gyel, szerdán 5719-cel, kedden 4729-cel, hétfőn 3130-cal, vasárnap 3034-gyel, szombaton pedig 1194-gyel emelkedett az újonnan azonosított betegek száma Romániában.
Eddig ötmillió koronavírusteszt eredményét dolgozták fel az országban, ebből 28 297-et az elmúlt huszonnégy órában. Egy nap alatt 86, koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés (50 férfi és 36 nő), ezzel 16 592-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. Intenzív osztályon 1100 személyt kezelnek. 596 515 pácienst gyógyultnak nyilvánítottak, ez 1508 új gyógyultat jelent.
Ami Székelyföldet illeti, Kovászna megyében 17, Hargita megyében is 17, Maros megyében pedig 78 új esetet vettek nyilvántartásba.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 0,57;
Maros megyében 1,41;
míg Kovászna megyében 1,11 ezrelék.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
szóljon hozzá!