
Marosvásárhelyen a kövesdombi könyvtár nem csak új digitális felszereléseket kap, de fel is újítják a projekt keretében. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Tizenhat közkönyvtár alakul informatikai rendszerrel felszerelt központtá Maros megyében, ebből kettőt teljesen fel is újítanak. Cél a digitális készségek fejlesztése azokban a közösségekben is, ahol eddig nem volt rá lehetőség.
2024. április 22., 21:022024. április 22., 21:02
Szinte minden könyvtárnak közösségi térként és információs központként is kellene működnie, nem csak gyűjtemények helyeként. A közösségi és informáló funkciót bővíti ki az a projekt, amelyet Maros Megye Tanácsa nemrég fogadott el az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében.
A projekt dokumentációját már leadta a Maros Megyei Könyvtár, azonban már kétszer meghosszabbították a leadási határidőt, így
– tudtuk meg a részleteket Monica Avramtól, az intézmény igazgatójától. Hozzátette, jó hír, hogy már elkezdődött a leadott dokumentációk feldolgozása, de azt még nem lehet tudni, hogy mikor írják alá a szerződést sikeres pályázás esetén; az is lehet, hogy csak ősszel kerül erre sor.
Fotó: Haáz Vince
A projekt előírja legalább egy könyvtár felújítását és tizenegy másik könyvtár számítógépekkel, szoftverekkel való felszerelését. Maros megye esetében két könyvtárat újítanak fel (a marosvásárhelyi kövesdombi könyvtárfiókot és az ádámosi könyvtárat), továbbá 14 másik könyvtárat szerelnek fel informatikai rendszerrel Dicsőszentmárton, Szászrégen, Marosludas, Radnót, Nyárádszereda, Sármás, Fehéregyháza, Beresztelke, Mezőkirályfalva, Nyárádgálfalva, Libánfalva, Szászkézd, Mezőceked, Mezőzáh településeken.
A projekt összértéke 2,46 millió lej – tudtuk meg Monica Avramtól.
Legutóbb a 2013-ban zárult Biblionet program keretében 21 Maros megyei könyvtárat szereltek fel 99 számítógéppel, beleértve a Maros Megyei Könyvtárat is. Ezek a gépek azonban már elavultak, sok esetben nem is működnek, ezért vált szükségessé új számítástechnikai eszközök beszerzése.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
szóljon hozzá!