
Fotó: Haáz Vince
Az ország 24 megyéjére és Bukarestre érvényes sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható zivatarok miatt.
2024. június 14., 12:402024. június 14., 12:40
Az előrejelzések szerint péntek déltől 23 óráig Délkelet-Erdélyben, Munténiában, Dobrudzsában, Moldva déli felében és a hegyekben villámlásokkal és 55-70 km/órás széllökésekkel kísért záporok, helyenként jégeső várható – ismerteti az Agerpres.
A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 25-30 litert, helyenként az 50 litert négyzetméterenként.
A sárga riasztás Argeş, Bákó, Beszterce-Naszód, Brăila, Brassó, Buzău, Călăraşi, Konstanca, Kovászna, Dâmboviţa, Galac, Giurgiu, Hargita, Ilfov, Ialomiţa, Maros, Neamţ, Prahova, Szeben, Suceava, Tulcea, Teleorman, Vâlcea, Vrancea megyére és Bukarestre érvényes.
Elszórt záporok, zivatarok az ország többi részén is előfordulhatnak – figyelmeztet az ANM.
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
szóljon hozzá!