
Fotó: Facebook/Elena Lasconi
Elena Lasconi USR-elnök csütörtökön nyújtja be elnökjelölési iratcsomóját a Központi Választási Irodához – közölte szerdán a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselőházi frakcióvezetője, írja az agerpres.ro.
2025. március 12., 16:472025. március 12., 16:47
2025. március 12., 16:482025. március 12., 16:48
Ionuț Moșteanu azt is elmondta, szeretné, ha Nicușor Dan bukaresti főpolgármester és Lasconi leülnének tárgyalni, és végül csak egyikük indulna az elnökválasztáson. Úgy vélekedett, hogy bármelyikük is indul, a másik támogatásával biztosan bejut a második fordulóba.
Moșteanu rámutatott arra is, hogy heteken át mindenki csak „a zsoldosokról, az oroszokról, Călin Georgescuról, valamint az alkotmány és a demokrácia elveinek megsértéséről beszélt”, Georgescu kizárásával azonban ennek vélhetően vége lesz, és elkezdődhetnek a jelöltek közötti érdemi viták és választási programjaik ismertetése.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
szóljon hozzá!