
Fotó: Facebook/Elena Lasconi
Elena Lasconi USR-elnök csütörtökön nyújtja be elnökjelölési iratcsomóját a Központi Választási Irodához – közölte szerdán a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselőházi frakcióvezetője, írja az agerpres.ro.
2025. március 12., 16:472025. március 12., 16:47
2025. március 12., 16:482025. március 12., 16:48
Ionuț Moșteanu azt is elmondta, szeretné, ha Nicușor Dan bukaresti főpolgármester és Lasconi leülnének tárgyalni, és végül csak egyikük indulna az elnökválasztáson. Úgy vélekedett, hogy bármelyikük is indul, a másik támogatásával biztosan bejut a második fordulóba.
Moșteanu rámutatott arra is, hogy heteken át mindenki csak „a zsoldosokról, az oroszokról, Călin Georgescuról, valamint az alkotmány és a demokrácia elveinek megsértéséről beszélt”, Georgescu kizárásával azonban ennek vélhetően vége lesz, és elkezdődhetnek a jelöltek közötti érdemi viták és választási programjaik ismertetése.
Romániában törvény kötelezi a szülőket gyermekük rendszeres iskoláztatására, ám a szabályok betartatása a gyakorlatban nehézkes. Motívációként szociális juttatásokat helyez kilátásba az a törvénytervezet, amely a gyermekpénzt iskolai jelenléthez köti.
Hollywoodi feldolgozás készül Örkény István Tóték című regényéből Bad Major címen – adta hírül a napokban a Deadline. A bemutató dátuma egyelőre nem ismert.
Folyamatosan gyarapodik az elérhető gyógyászati szolgáltatások száma a gyergyószentmiklósi kórháznál, de emiatt már nincs elegendő hely új rendelők berendezésére. Átalakítás lehetne a megoldás, ehhez keres támogatókat az intézmény.
Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.
szóljon hozzá!