
Ünnep előtti jótékonyság Gyergyószentmiklóson • Fotó: Gergely Imre
Hatvan gyergyószentmiklósi, nehéz sorsú családnak vagy idős, egyedülálló személynek vittek élelmiszer-adományt a helyi önkormányzat munkatársai.
2019. április 16., 14:512019. április 16., 14:51
2019. április 16., 14:512019. április 16., 14:51
Mindenféle felhívás, szervezett gyűjtés nélkül keresték fel a jóérzésű gyergyószentmiklósiak a városháza szociális irodáját, és adományoztak különböző élelmiszereket, amelyek a rászorulók húsvéti asztalára kerülhetnek. Hatvan élelmiszercsomagot sikerült így összeállítani, amelyeket kedden elkezdtek kivinni azokhoz a családokhoz, ahol fogyatékkal élő, sérült családtagokat ápolnak, illetve az alacsony jövedelmű, idős egyedülállókhoz.
Liszt, cukor, száraztészta, pityóka, lekvárok, konzervek kerültek a csomagokba, de egy-egy kalács is jutott a hatvan háztartásba.
Nem hálás feladat az adományosztás sem – állapíthattuk meg, elkísérve a városháza munkatársait – látva, hogy milyen nehéz sors jutott sokaknak. A néhány kilónyi élelmiszer, a kalács valódi segítség számukra.
Az adományok egyébként továbbra is átadhatók a városháza szociális irodájánál, hogy innen a rászorulókhoz továbbíthassák. Fontos tudni, hogy csak tartós élelmiszereket fogadnak el, amelyeket hosszabb ideig lehet tárolni, nem kell azonnal elfogyasztani.
A Vöröskereszt is élelmiszereket gyűjt
A gyergyószentmiklósi Vöröskereszt is rendszeresen szervez adománygyűjtő akciókat, most húsvét előtt is. Felhívásban kérik, aki teheti, lehetőségeihez mérten járuljon hozzá a kezdeményezésükhöz, hogy a nélkülözőknek is szebb legyen az ünnep. Az adomány lehet kenyér, kalács, tartós élelmiszer, húsfélék, édesség, gyümölcs, konzerv. A felajánlásokat az alábbi telefonszámokon várják: Szász Ramóna 0735–551400 vagy Ferenczi Lilla 0743–044567.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
szóljon hozzá!