
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Elromlott, nem használt háztartási elektromos gépeket, eszközöket lehet majd leadni Hargitafürdőn június 4-én, kedden. „A cél az, hogy ne az erdőben kössenek ki ezek a hulladékok” – fogalmazott Tófalvi Éva helyi kezdeményező.
2024. május 29., 15:582024. május 29., 15:58
Mosógépeket, hűtőszekrényeket, aragázkályhákat, televíziókat, és minden más háztartási elektromos eszközt lehet majd leadni a hargitafürdői sportiskola melletti parkolóban, az Uz Bence Menedékházzal szemben. A gyűjtést június 4-én, kedden tartják, az összegyűlt hulladékokat végül a csíkszeredai hulladékgazdálkodó cég, az Eco Csík Kft. szállítja majd el.
Mint Tófalvi Éva, a gyűjtés kezdeményezője elmondta, évek óta nem zajlott Hargitafürdőn hasonló akció, és már
Szeretné minél szélesebb körben meghirdetni a lehetőséget, hiszen sok a hétvégi ház, amelynek tulajdonosai Csíkszeredában, vagy máshol élnek, a helyiek többsége pedig már tud a kezdeményezésről.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
szóljon hozzá!