
A tervek szerint huszonkét gépkocsit lehet majd egyszerre tölteni Marosszentgyörgyön
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hibrid és elektromos gépkocsikat is használnak Marosszentgyörgyön, a számuk pedig jövőre tovább fog nőni – véli Sófalvi Szabolcs polgármester, aki azt szeretné, hogy pár éven belül a község területén több töltőállomás is a lakosság és az odalátogatók rendelkezésére álljon.
2022. január 11., 21:522022. január 11., 21:52
A légszennyezés csökkentésére előirányzott programmal a nagyközség közel 2 millió lejre pályázott a környezetvédelmi alapnál. A 11 darab, kettős töltőállomáson egyszerre 22 gépkocsit lehet elektromos árammal feltölteni – mondta el a tervezett beruházás kapcsán a Székelyhonnak Sófalvi Szabolcs. Marosszentgyörgy polgármestere érdeklődésünkre azt is elmondta, hogy
Mint turisztikai település a kétmillió lejes lehetőséget pályázták meg, amely várhatóan eredményes lesz – mondta az elöljáró, aki úgy véli, a jövőre készülnek, hiszen
A környezetvédelmi alap által indított programra 500 millió lejt szánnak, amit 150 százalékban lehet megpályázni – válaszolta érdeklődésünkre Fülöp Lóránd, az alap elnöke, aki a Székelyhonnak elmondta:
Az elektromos töltőállomásokra kiírt pályázat március 31-ig szól, illetve addig, amíg tart a költségvetés. Azon kívül, hogy az elektromos gépkocsik használatát szeretnék ösztönözni, a légszennyezés csökkentése is a célok között szerepel.
Az önkormányzatok a közepes erejű töltőállomásokra pályázhatnak, amelyek egy-másfél óra alatt töltik fel az autókat, ami egy városi ügyintézéskor, vagy színházi előadás alatt éppen ideális. Ezeket a településeken olyan kulcspontokba helyezik el, ahol a lakosság számára a legelérhetőbbek lesznek.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
Pénteki ülésén a kormány memorandumot fogadott el 34 új bölcsőde működtetéséhez szükséges 768 állás meghirdetéséről.
A Marosvásárhelyi Állatkert oroszlánkifutója idén is otthont ad egy rendhagyó divatbemutatónak augusztus végén: Hajnal Zsuzsa, marosvásárhelyi divattervező itt mutatja be a fenntartható divat jegyében alkotott új ruhakollekcióját.
Románia pénteken benyújtja az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó ötödik kifizetési kérelmét – jelentette be Dragoș Pîslaru európai alapokért felelős miniszter a kormányülés utáni sajtótájékoztatón.
Nem érdemelte meg a kórházi ellátást, ezért nem volt hajlandó bent maradni törött bordákkal a két ember életét követelő brassói gázolás elkövetője, aki elmondása szerint elvesztette az eszméletét a balesetet megelőzően.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken több évre szóló politikai paktumot javasolt a pártoknak az energiaügyi intézkedések következetes végrehajtására.
Megnyugvással fogadják az orotvaiak, hogy jogerős ítélet született a 2025. februárjában történt emberölés ügyében. A helyiek körében az okozott szóbeszédeket, hogy több mint egy évig várni kellett konkrét fejleményekre.
szóljon hozzá!