
Szabadon engedték a megmentett medvebocsot
Fotó: Maros Megyei Környezetvédelmi Őrség Facebook oldala
Medvebocs szorult egy mezőgazdasági területet körülvevő elektromos kerítésbe Rücsinéma településen – erről kapott bejelentést a Maros Megyei Környezetőrség. A kerítés nem működött, a bocsot sikerült kimenekíteni.
2021. június 14., 12:162021. június 14., 12:16
2021. június 14., 14:012021. június 14., 14:01
A Milvus Csoport Madártani és Természetvédelmi Egyesület, illetve a Vets4Wild Egyesület szakembereinek segítségével mentették ki a medvebocsot.
A környezetőrség közösségi oldalán megosztott hétfői beszámoló szerint a mentési akciót az anyamedve közelben tartózkodása is nehezítette. Az akcióban résztvevők testi épségét a megyei csendőrség csapata biztosította. Mivel a medvebocs nem sérült meg, és az anyamedve is a közelben volt, a bocsot szabadon engedték.
Fotó: Maros Megyei Környezetvédelmi Őrség Facebook oldala
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Gyimesben született, ma már Brassóban épít karriert a 25 éves Bârsan Claudia. Román anyanyelvű, de kiválóan beszél magyarul és angolul is. Meggyőződése, hogy a fejlődés kulcsa a bátorság, a félelem pedig inkább iránytű, mint akadály.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
szóljon hozzá!