
A hagyományos iskolabuszok mellett elektromos autóbuszok is fogják róni Sepsiszentgyörgy utcáit a jövőben
Fotó: Haáz Vince
Válaszolt Kovászna megye az oktatási minisztérium azon felhívására, miszerint 9 vagy 16 személyes elektromos iskolabuszokra lehet pályázni az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) keretében. Sepsiszentgyörgy is lépett az ügyben.
2023. június 06., 16:232023. június 06., 16:23
Kovászna megye 37 önkormányzata külön-külön Tamás Sándor megyeitanács-elnököt bízta meg szerződésben azzal, hogy a nevükben pályázzon, a dokumentációt benyújtsa – ezt helyi tanácshatározatokkal erősítették meg. Többek között Sepsiszentgyörgy önkormányzata is erről döntött keddi rendkívüli, online ülésén.
Ugyanakkor a szerződésbe foglaltak szerint az önkormányzatok kötelezik magukat arra, hogy (ha még nem lenne), legalább egy elektromos töltőállomást létesítenek a helységben, felvállalják egy sofőr bérköltségét négy évre, az iskolabusz karbantartási és üzemeltetési költségeit, továbbá, hogy nem használják más célra a járműveket.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
szóljon hozzá!