
Fotó: Borbély Fanni
Kiküszöbölték a fogyasztóvédelem által jelzett problémákat, így újra kinyithatott a Sapientia csíkszeredai karán működő étkezde hétfőn. A létesítményt Sorbán Edit magánvállalkozó bérli az egyetemtől, aki kihangsúlyozta, két héten át nem ismétlődik a menü, ezért is lehetetlen, hogy ne friss alapanyagokból főzzenek. A fogyasztóvédelmi ügyre közleményben reagált a felsőoktatási intézmény is.
2024. június 03., 15:282024. június 03., 15:28
Mint korábban írtuk, rendellenességeket talált a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség a Sapientia étkezdében, ezért csütörtökön ideiglenesen bezáratta a létesítményt.
– magyarázta Sorbán Edit, az étkezde vezetője.
Fotó: Borbély Fanni
A hatóság pénteken újra ellenőrzést tartott, és mivel a problémákat orvosolták, ezért engedélyezték az újranyitást, így hétfőtől újra nyitva áll a vendégek előtt az étkezde.
– hangsúlyozta Sorbán Edit.
Fotó: Borbély Fanni
Hozzátette, aki szeptembertől rendszeresen oda jár ebédelni, vagy bárki más, aki követi az oldalukon a kínálatukat, tudja, hogy két héten át a menüsor nem ismétlődik meg. „Nincs ahogy elromlott, régi étel legyen a kínálatban” – emelte ki.
Az étkezdében napi szinten kétféle levest, és kétféle főételt kínálnak különböző köretekkel.
Lázár Ede, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Karának dékánja közleményben reagált a helyzetre. Hangsúlyozta, 2023 szeptemberében az épületben található éttermi felületet bérbe adták egy magánvállalkozónak.
Fotó: Borbély Fanni
„A bérlő vállalta, hogy a felületet rendeltetésszerűen működteti, hiszen az egyetem azért adta ki bérmentesen a szolgáltató részére a helyiséget, mert a konyha és a hozzá kapcsolódó helyiségek minden elvárásnak megfelelnek,
– osztotta meg.
Fotó: Borbély Fanni
Hozzátette, a felületi bérlésen kívül a felek között semmilyen egyéb megállapodás nem létezett, így a működtetéssel járó minden nemű felelősség a bérlőt terhelte. Az illetékes szervek által megállapított rendellenességekért a felelősség és az azzal járó büntetések a működtetőt terhelik.
„Az egyetem vezetősége rendkívül sajnálja, hogy ilyen helyzet állt elő, ugyanakkor örömmel vettük tudomásul, hogy május 31-én, pénteken minden ellenőrző szerv megadta a további működési engedélyt, így június 3-tól újraindulnak a szolgáltatások” – tájékoztatott a dékán.
Villanyoszlop dőlt az úttestre a Gyilkos-tónál, Székelykeresztúr környékén pedig közel 2817 fogyasztó maradt áram nélkül a heves széllökések és az esőzések miatt hétfőn este – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Idén októberben 11 százalékkal több új járművet helyeztek forgalomba Romániában, mint 2024 azonos hónapjában.
Nicușor Dan államfő november 24-ére összehívta a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését, amelynek napirendjén a nemzetbiztonsági stratégia, valamint a kábítószer-kereskedelem és -fogyasztás megelőzése szerepelt.
A Tulcea megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) több mint 10 járművet biztosított azoknak, akiknek el kell hagyniuk az Ukrajnával határos Ceatalchioi települést, de evakuálásuk nehezen halad, mert az emberek nem akarják elhagyni az otthonukat.
Emberközelben szeretne maradni az RMDSZ, ezért a politikusai Háromszék-szerte is fogadóórákat tartanak, hogy bárki elmondhassa panaszát, meglátását. Az elhangzottak alapján problématérkép készül, amely meghatározza a következő időszak munkájának fókuszát.
Hit, remény és rajzfilm címmel nyílik kiállítás Jankovics Marcell Kossuth-díjas filmrendező és grafikusművész munkáiból csütörtökön a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban.
Călin Georgescu hétfőn megjelent a bukaresti ítélőtáblánál annak a büntetőperének az előkészítő ülésén, amelyben Horațiu Potra zsoldosaival együtt alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal szervezte meg a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház november 17-én, a koraszülöttek világnapján az idő előtt világra jött babák és szüleik találkozóját.
Ilie Bolojan kormányfő hétfőn kijelentette, hogy a jövő évi költségvetés tervezetének összeállítása nagy valószínűséggel januárra tolódik.
Ingadozó hőmérsékleti értékekre és szinte minden nap csapadékra lehet számítani a következő két hétben az egész országban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett, november 17–30. időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
szóljon hozzá!