
Új és régi buszok is közlekednek Marosvásárhelyen
Fotó: Haáz Vince
Kérdőíves felmérést készít a marosvásárhelyi tömegközlekedési vállalat. Arra kíváncsi, hogy mennyire elégedettek az utasok a szolgáltatásokkal.
2025. március 06., 13:282025. március 06., 13:28
A tömegközlekedési vállalat közösségi oldalán csütörtökön jelent meg a rövid kérdőív és a bevezetőben az áll, hogy fel szeretnék mérni az utasok elégedettségét és javaslatokat is várnak tőlük.
Azt a kérdést is felteszik, hogy mi ösztönözne bennünket, hogy gyakrabban utazzunk autóbusszal Marosvásárhelyen. Itt választani lehet a gyakoribb járatok, több útvonal, tisztább autóbuszok, alacsonyabb árak és fokozott biztonság között. Végül javaslatokat is meg lehet fogalmazni, amelyekkel javítani lehet a szolgáltatásokat.
A kérdőív elérhető ide kattintva érhető el.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a június 1-je és 14-e közötti kéthetes időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Csak lassan fordulunk rá az igazi nyárra.
Halálra késelt egy 50 éves férfit a saját fia hétfőn este Piatra-Neamțon, az utcán. Az apa összeszólalkozott a fiával.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
szóljon hozzá!