
Ciprian Dobre
Fotó: Haáz Vince
Ciprian Dobre, Maros megye prefektusa és a liberális párt megyei elnöke becsületbeli lemondását várja a párt Maros megyei szenátora és parlamenti képviselője, akik úgy értékelik, hogy a választásokon elszenvedett csúfos vereségek a megyei pártelnök miatt történtek. Ciprian Dobre válasza nem késett: hiénákhoz hasonlítja támadóit.
2024. június 11., 15:562024. június 11., 15:56
Cristian Chirteș, Maros megyei liberális szenátor és Molnár Ervin liberális parlamenti képviselő nyílt levélben szólítja fel a Ciprian Dobrét, hogy mondjon le a párt megyei vezetéséről. Molnár Ervin szerint Dobre, akit a liberálisok neveztek ki prefektusnak, ezt a megbízatását is vissza kellene adja. A liberális képviselő szerint Alex György marosvásárhelyi alpolgármester is le kellene mondjon, mert a párt városi szinten is csúfos vereséget szenvedett.
A két politikus azt rója fel Ciprian Dobrenak, hogy míg 2020-ban a román pártok közül a Nemzeti Liberális Párt nyerte a legtöbb szavazatot Marosvásárhelyen és így saját alpolgármestert állíthatott, addig a vasárnapi választásokon csökkent a liberális tanácsosok száma, és a párt által támogatott független polgármesterjelölt csupán 6,73 százalékos eredményt tud felmutatni, ami 4408 voksot jelent. Megyei szinten sem szerepelt jobban a liberális párt.
Molnár Ervin szerint ez azért történt, mert a szervezet elnöke, Ciprian Dobre „hamis közvélemény-kutatásokkal kampányolt annak érdekében, hogy a megyeszékhely polgármesteri tisztségébe juttassa a párt által támogatott független jelöltet. Ez politikai amatörizmus, ami teljes mértékben figyelmen kívül hagyja a marosvásárhelyiek érdekeit, és önös érdekei elérése érdekében feláldoz egy értékes embert, aki saját szakterületén, szívsebészként hírnevet szerzett és rendkívüli eredményeket ért el.”
Ciprian Dobre válaszlevelében kifejti: akkor venné figyelembe a román parlamentben tevékenykedő liberálisok véleményét, kérését, ha valóban Maros megye érdekében dolgoztak volna és fel tudnának valamit mutatni. Dobre szerint ők semmivel sem segítették a megyei és városi liberálisokat a kampányban, így nincs erkölcsi alapjuk, hogy értékeljék az eredményeket. Ha valóban segítő szándékkal mondtak volna véleményt, akkor a párt belső köreiben, a felsőbb vezetőségénél tették volna ezt, nem sajtónyilvánosság előtt.
„Egy dokumentumfilm jut eszembe a két parlamenti képviselőről, éspedig a sebzett oroszlánról készült film, amelyben a saját falkájáért harcba szálló oroszlán megsérül és sebeit nyalja, és megjelennek körülötte a hiénák. De ahogy az oroszlán talpra áll, a hiénák elszaladnak.”
Idén is sokan járultak hozzá adományaikkal az Együtt, egymásért mozgalomhoz, és a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt gyűjtése is eredményes volt. Ennek köszönhetően sok család számára válhatott szebbé a karácsony Gyergyószentmiklóson és Gyergyószéken.
Testfelületének 50 százalékán megégett egy nő szerdára virradóra a Szatmár megyei Ivácskó település egyik gazdaságában kitört tűzben.
A marosvásárhelyi születésű magyar országgyűlési képviselő annak kapcsán kéri a tiszás politikus állásfoglalását, hogy az utóbbi időben ismét téma lett Magyarországon a külhöni magyarok ügye, különösképpen a szavazati joguk.
Kedd esti ülésén a kormány jóváhagyta több minisztérium és állami intézmény büdzséjének a kiegészítését a 2025-ös évre.
Az adóhatóság (ANAF) kedden közölte, hogy megkezdte a közel 46,8 millió lejes tartozás behajtását a Gabriel Resources Limitedtől, és kényszervégrehajtás alá vonta a cég Roșia Montană Gold Corporationben birtokolt részvényeit.
Jövőre adómentességet élveznek az üvegházak, fóliasátrak, gombatermesztő farmok és a silók – jelentette be a pénzügyminiszter a kedd esti kormányülés utáni sajtótájékoztatóján.
Elfogadta a kormány a jövő évi költségvetés kidolgozásához szükséges úgynevezett salátarendeletet – jelentette be kedd esti sajtótájékoztatóján a pénzügyminiszter.
Az elkövetkező időszakban hófúvással kísért havazásra lehet számítani Hargita megyében. A megyei utakon közlekedőknek lehetőségük van bármilyen jellegű elakadás, útakadály vagy közlekedési probléma azonnali jelzésére is.
Fedélzeti kamerás videót osztottak meg a szombaton Dálnoknál történt láncbalesetről, amelyben hét autó volt érintett, és amelynek következtében négy felnőttet és egy kiskorút szállítottak kórházba.
Pert indítottak a Hargita megyei állatorvosok az állategészségügyi hatóság ellen, mert a szerződéses szolgáltatások árát évek óta nem aktualizálta a főhatóság. A tartozásokat viszont a közelmúltban részben törlesztette, hogy elkerüljön egy új pert.
szóljon hozzá!