Hirdetés
Hirdetés

Elégedetlenek a víkendtelepi vendéglátósok, kérik, hogy változtassanak a beléptetési rendszeren

•  Fotó: Rab Zoltán

Fotó: Rab Zoltán

Megélhetésüket féltik a marosvásárhelyi Víkendtelepen működő vendéglátósok, akik azt kérik a városvezetéstől, hogy változtassanak a beléptetésen. Az érvényben levő, tavaly decemberi döntés ugyanis azt írja elő, hogy este 9 óráig kell belépőjegyet fizetni, a vendéglátósok emiatt attól félnek, hogy esténként üresek maradnak a teraszaik. Az önkormányzati képviselők azonban több ok miatt hozták meg az este kilenc óráig tartó beléptetési kötelezettséget.

Simon Virág

2022. június 13., 10:402022. június 13., 10:40

2022. június 13., 11:052022. június 13., 11:05

Marosvásárhelyen, a megye és a környék egyik legnagyobb szabadidőközpontja a Víkendtelep, ahol több medence, több hektáros zöldterület, játszóterek és csúszdapark is van. Ez nemcsak strandként működik, hanem igazi szabadidőközpont, ahova nyári esténként sokan kilátogatnak.

Hirdetés

A marosvásárhelyi önkormányzat tavaly decemberben szavazta meg, hogy az eddigi 19 óra helyett az idei idényben 21 óráig kell belépőjegyet váltani. Ezzel egyidőben megemelték a jegyárakat is:

a felnőttek az eddigi 7 lej helyett 20 lejt kell fizessenek, gyermekek az eddigi 5 lej helyett 15 lejt. A vásárhelyeik 25 százalékos árkedvezményben részesülnek.

Veszteséges és nemcsak

Az önkormányzati képviselők döntésének kettő oka volt. Részben

növelni akarták a Víkendtelep bevételét, amely az elmúlt években és nemcsak a járványidőszak alatt, nagyon alacsony volt.

Az évi 10 millió lejes fenntartási költségek alig 5 százalékát termelték meg, vagyis majdnem teljes egészében a helyi költségvetésből tartották fenn. A másik – nem titkolt szándék –, hogy kizárják a nem kívánt esti vendégeket, mivel 19 óra után a roma gyermekek és felnőttek gyakori vendégek voltak a Víkendtelepen, akik sokszor ruhástól fürödtek a medencékben. Az áremeléssel és a késő esti beléptetéssel a rend fenntartása is cél volt.

•  Fotó: Rab Zoltán Galéria

Fotó: Rab Zoltán

Találkoztak a panaszosokkal

A marosvásárhelyi Víkendtelepért, Portik Vilmos alpolgármester felel, aki a Székelyhonnak elmondta: másfél évvel ezelőtt találkozott a víkendtelepi vendéglátósokkal és kérésükre megoldották a területbérlési gondokat. Azóta is rendszeresen kilátogat a Víkendtelepre, mégsem neki, hanem a román alpolgármesternek, György Alexandrunak jelezték a vendéglátósok, hogy elégedetlenek. Ennek következtében mindkét alpolgármester kilátogatott a népszerű szabadidőközpontba, hogy egyeztessenek az érintett vendéglátósokkal.

Idézet
Találkoztunk a vendéglátósok egy részével, akik eljöttek a megbeszélésre. Köztük sincs egyetértés, van, aki azt szeretné, hogy teljesen töröljük el a jegyváltási kötelezettséget, mert neki inkább nappal lennének vendégei. Van, aki azt kéri, hogy vezessük vissza azt, hogy 19 óráig kell jegyet váltani, mert neki inkább este telik meg a terasza.

Elhangzott az is, hogy válasszuk el a medencéket a teraszoktól, s akkor ez utóbbiakhoz beléphet bárki egész nap.  Mi, a kollégámmal elmondtuk, hogy részben a nagy vesztességek miatt volt szükség az áremelésre és a jegykötelezettség kiterjesztésére. Azt ígértem meg nekik, hogy a legközelebbi városi tanácsülésen előterjesztem és fenntartom azon kérésüket, hogy újra csak 19 óráig kelljen belépőjegyet váltani” – mondta el Portik Vilmos.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

A gondok sokkal nagyobbak

Az általunk megkérdezett, nevüket nem vállaló vendéglátósok szerint részben a beléptetés a gond, hiszen szerintük

senki nem fog 20 lejes jegyet váltani, hogy sétáljon egyet este a Víkendtelepen, egyen meg egy fagyit, egy lángost vagy igyon meg egy sört, márpedig a vásárhelyiek előszeretettel tették ezt családjaikkal, barátaikkal nyaranként.

A másik gond az, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a nem kívánt vendégek gondját ezzel meg tudják oldani. Szerintük a megfelelően képzett vízimentők, őrök lennének azok, akik a fürdőruha nélkül strandolókat ki tudják parancsolni a vízből, és rendet tudnak tartani, ugyanakkor a belépéskor biztosított karkötők is segíthetnének a rendfenntartóknak.

De arra is panaszkodtak, hogy az elmúlt években szinte egyáltalán nem történtek felújítási munkálatok, de azért tőlük május 15-szeptember 15. között kérik a jelentős területbérlési díjat. Megkérdeztük azt is, hogy mindezek nyomán készülnek-e valamilyen hivatalos tiltakozásra, aláírásgyűjtésre, de nem kaptunk egyértelmű választ.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 26., vasárnap

Soha nem voltak még ennyien a motoros szezonnyitón – videó

Motorok és motorosok százait áldották meg vasárnap délután a Tolvajos-tetőn.

Soha nem voltak még ennyien a motoros szezonnyitón – videó
Hirdetés
2026. április 26., vasárnap

A fákat sem kímélte az erős szél

Több fát is kidöntött az erős szél vasárnap Marosvásárhelyen, a tűzoltókat három helyszínre riasztották. Maroshévízen egy fa az áramvezetékekre zuhant, ezért a tűzoltók mellett az áramszolgáltató munkatársai is a helyszínre vonultak.

A fákat sem kímélte az erős szél
A fákat sem kímélte az erős szél
2026. április 26., vasárnap

A fákat sem kímélte az erős szél

2026. április 26., vasárnap

Újabb, robbanótöltettel ellátott drónmaradványokat találtak, ezúttal Tulcea megyében

A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) tűzszerészei robbanótöltetet találtak a Tulcea megyei Luncavița és Văcăreni térségében becsapódott drónmaradványokban – számolt be vasárnap a védelmi minisztérium.

Újabb, robbanótöltettel ellátott drónmaradványokat találtak, ezúttal Tulcea megyében
2026. április 26., vasárnap

Emberéletet követelt a szélvihar: tetődarabok temettek maguk alá egy férfit

Életét vesztette vasárnap Huși-ban egy férfi, akire egy tömbház tetőelemei zuhantak – közölte a Vaslui megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.

Emberéletet követelt a szélvihar: tetődarabok temettek maguk alá egy férfit
Hirdetés
2026. április 26., vasárnap

Jobbkormányos autók: kiderült, mi okozza a legtöbb balesetet

A Román Rendőrség vasárnap közölte, hogy 2020 és 2025 között a jobbkormányos gépkocsikat érintő balesetek mintegy 84 százaléka azért történt, mert a járművezetők nem tartották be a közlekedési szabályokat.

Jobbkormányos autók: kiderült, mi okozza a legtöbb balesetet
2026. április 26., vasárnap

Amikor túl szép, hogy igaz legyen: csalásra utalhatnak a gyanúsan alacsony árak

A belügyminisztérium vasárnap a szellemi tulajdon világnapján arra figyelmeztetett, hogy a hamisított termékek és a kalóztartalmak továbbra is valós kockázatot jelentenek a vásárlók számára.

Amikor túl szép, hogy igaz legyen: csalásra utalhatnak a gyanúsan alacsony árak
2026. április 26., vasárnap

Növekvő árak, szűkülő kínálat: idén is folytatódik az Új otthon program

A kormány idén is folytatja az Új otthon programot, 500 millió lejes hitelgarancia-kerettel – derül ki a pénzügyminisztérium vasárnap közzétett jogszabálytervezetéből.

Növekvő árak, szűkülő kínálat: idén is folytatódik az Új otthon program
Hirdetés
2026. április 26., vasárnap

Külügyminiszter: az orosz nagykövet nem tudta cáfolni a drón orosz eredetét

Most fordult elő először, hogy az orosz fél nem tudta teljes mértékben tagadni a Románia légterébe szombat hajnalban behatoló drón orosz eredetét – jelentette ki szombat este Oana Țoiu a bukaresti orosz nagykövet bekéretéséről.

Külügyminiszter: az orosz nagykövet nem tudta cáfolni a drón orosz eredetét
2026. április 26., vasárnap

Április végi fagy Csíkszeredában

Bár szombaton napközben Székelyföld-szerte napos, tavaszi idő volt, vasárnap reggelre több helyen fagypont alá csökkent a hőmérséklet. A leghidegebbet ezúttal is Csíkszeredában mérték.

Április végi fagy Csíkszeredában
Április végi fagy Csíkszeredában
2026. április 26., vasárnap

Április végi fagy Csíkszeredában

2026. április 25., szombat

Drónincidens: Bukarest határozott üzenetet küldött Moszkvának

A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.

Drónincidens: Bukarest határozott üzenetet küldött Moszkvának
Hirdetés