Hirdetés
Hirdetés

Elégedetlenek a víkendtelepi vendéglátósok, kérik, hogy változtassanak a beléptetési rendszeren

•  Fotó: Rab Zoltán

Fotó: Rab Zoltán

Megélhetésüket féltik a marosvásárhelyi Víkendtelepen működő vendéglátósok, akik azt kérik a városvezetéstől, hogy változtassanak a beléptetésen. Az érvényben levő, tavaly decemberi döntés ugyanis azt írja elő, hogy este 9 óráig kell belépőjegyet fizetni, a vendéglátósok emiatt attól félnek, hogy esténként üresek maradnak a teraszaik. Az önkormányzati képviselők azonban több ok miatt hozták meg az este kilenc óráig tartó beléptetési kötelezettséget.

Simon Virág

2022. június 13., 10:402022. június 13., 10:40

2022. június 13., 11:052022. június 13., 11:05

Marosvásárhelyen, a megye és a környék egyik legnagyobb szabadidőközpontja a Víkendtelep, ahol több medence, több hektáros zöldterület, játszóterek és csúszdapark is van. Ez nemcsak strandként működik, hanem igazi szabadidőközpont, ahova nyári esténként sokan kilátogatnak.

Hirdetés

A marosvásárhelyi önkormányzat tavaly decemberben szavazta meg, hogy az eddigi 19 óra helyett az idei idényben 21 óráig kell belépőjegyet váltani. Ezzel egyidőben megemelték a jegyárakat is:

a felnőttek az eddigi 7 lej helyett 20 lejt kell fizessenek, gyermekek az eddigi 5 lej helyett 15 lejt. A vásárhelyeik 25 százalékos árkedvezményben részesülnek.

Veszteséges és nemcsak

Az önkormányzati képviselők döntésének kettő oka volt. Részben

növelni akarták a Víkendtelep bevételét, amely az elmúlt években és nemcsak a járványidőszak alatt, nagyon alacsony volt.

Az évi 10 millió lejes fenntartási költségek alig 5 százalékát termelték meg, vagyis majdnem teljes egészében a helyi költségvetésből tartották fenn. A másik – nem titkolt szándék –, hogy kizárják a nem kívánt esti vendégeket, mivel 19 óra után a roma gyermekek és felnőttek gyakori vendégek voltak a Víkendtelepen, akik sokszor ruhástól fürödtek a medencékben. Az áremeléssel és a késő esti beléptetéssel a rend fenntartása is cél volt.

•  Fotó: Rab Zoltán Galéria

Fotó: Rab Zoltán

Találkoztak a panaszosokkal

A marosvásárhelyi Víkendtelepért, Portik Vilmos alpolgármester felel, aki a Székelyhonnak elmondta: másfél évvel ezelőtt találkozott a víkendtelepi vendéglátósokkal és kérésükre megoldották a területbérlési gondokat. Azóta is rendszeresen kilátogat a Víkendtelepre, mégsem neki, hanem a román alpolgármesternek, György Alexandrunak jelezték a vendéglátósok, hogy elégedetlenek. Ennek következtében mindkét alpolgármester kilátogatott a népszerű szabadidőközpontba, hogy egyeztessenek az érintett vendéglátósokkal.

Idézet
Találkoztunk a vendéglátósok egy részével, akik eljöttek a megbeszélésre. Köztük sincs egyetértés, van, aki azt szeretné, hogy teljesen töröljük el a jegyváltási kötelezettséget, mert neki inkább nappal lennének vendégei. Van, aki azt kéri, hogy vezessük vissza azt, hogy 19 óráig kell jegyet váltani, mert neki inkább este telik meg a terasza.

Elhangzott az is, hogy válasszuk el a medencéket a teraszoktól, s akkor ez utóbbiakhoz beléphet bárki egész nap.  Mi, a kollégámmal elmondtuk, hogy részben a nagy vesztességek miatt volt szükség az áremelésre és a jegykötelezettség kiterjesztésére. Azt ígértem meg nekik, hogy a legközelebbi városi tanácsülésen előterjesztem és fenntartom azon kérésüket, hogy újra csak 19 óráig kelljen belépőjegyet váltani” – mondta el Portik Vilmos.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

A gondok sokkal nagyobbak

Az általunk megkérdezett, nevüket nem vállaló vendéglátósok szerint részben a beléptetés a gond, hiszen szerintük

senki nem fog 20 lejes jegyet váltani, hogy sétáljon egyet este a Víkendtelepen, egyen meg egy fagyit, egy lángost vagy igyon meg egy sört, márpedig a vásárhelyiek előszeretettel tették ezt családjaikkal, barátaikkal nyaranként.

A másik gond az, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a nem kívánt vendégek gondját ezzel meg tudják oldani. Szerintük a megfelelően képzett vízimentők, őrök lennének azok, akik a fürdőruha nélkül strandolókat ki tudják parancsolni a vízből, és rendet tudnak tartani, ugyanakkor a belépéskor biztosított karkötők is segíthetnének a rendfenntartóknak.

De arra is panaszkodtak, hogy az elmúlt években szinte egyáltalán nem történtek felújítási munkálatok, de azért tőlük május 15-szeptember 15. között kérik a jelentős területbérlési díjat. Megkérdeztük azt is, hogy mindezek nyomán készülnek-e valamilyen hivatalos tiltakozásra, aláírásgyűjtésre, de nem kaptunk egyértelmű választ.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 04., hétfő

Helikopterből filmezték, ahogy tíz perc alatt négyszer is szabálytalanul előz – videóval

Jókora büntetést kapott az a sofőr, akit helikopterből figyeltek, amint figyelmen kívül hagyja a közlekedési szabályokat.

Helikopterből filmezték, ahogy tíz perc alatt négyszer is szabálytalanul előz – videóval
Hirdetés
2026. május 04., hétfő

Katonai konvojok az utakon: nagyszabású hadgyakorlat kezdődik Erdélyben

Nemzetközi hadgyakorlatot rendeznek az erdélyi Nagysinken május 7–23. között, amelyre vasárnaptól kezdődően több szövetséges országból érkezik haditechnika – közölte a román védelmi minisztérium (MApN).

Katonai konvojok az utakon: nagyszabású hadgyakorlat kezdődik Erdélyben
2026. május 03., vasárnap

A fővárosban is Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetést tartottak

Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.

A fővárosban is Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetést tartottak
2026. május 03., vasárnap

Több ezren vettek részt az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen Nagyváradon

Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.

Több ezren vettek részt az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen Nagyváradon
Hirdetés
2026. május 03., vasárnap

Nem kegyelmeztek: 5 óra alatt 40 ezer lejre bírságolták a sofőröket az A1-es autópályán

Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.

Nem kegyelmeztek: 5 óra alatt 40 ezer lejre bírságolták a sofőröket az A1-es autópályán
2026. május 03., vasárnap

Rengett a föld Sepsiszentgyörgy közelében

A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.

Rengett a föld Sepsiszentgyörgy közelében
Rengett a föld Sepsiszentgyörgy közelében
2026. május 03., vasárnap

Rengett a föld Sepsiszentgyörgy közelében

2026. május 03., vasárnap

Több mint 140 sofőr vezetett alkohol vagy drog hatása alatt szombaton

Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.

Több mint 140 sofőr vezetett alkohol vagy drog hatása alatt szombaton
Hirdetés
2026. május 03., vasárnap

Ittas sofőr okozhatott halálos kimenetelű balesetet Argeș megyében

Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.

Ittas sofőr okozhatott halálos kimenetelű balesetet Argeș megyében
2026. május 03., vasárnap

Nem enged szorításából a fagy Székelyföldön

Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.

Nem enged szorításából a fagy Székelyföldön
2026. május 03., vasárnap

A turulmadár visszaszáll: Kézdiszék

Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.

A turulmadár visszaszáll: Kézdiszék
A turulmadár visszaszáll: Kézdiszék
2026. május 03., vasárnap

A turulmadár visszaszáll: Kézdiszék

Hirdetés