
Volna pénz, amiből fejleszteni lehet. A miniszter szerint ezt nem pályázzák meg. Képünk illusztráció
Fotó: Simon Virág
Elégedetlen Bogdan Trif turisztikai miniszter, mert a gyógyfürdőket működtető települések polgármesterei nem nyújtanak be pályázatokat a minisztériumhoz.
2019. augusztus 22., 18:362019. augusztus 22., 18:36
2019. augusztus 22., 18:372019. augusztus 22., 18:37
A tárcavezető szerint 34 gyógyüdülőt tartanak számon Romániában, de ez idáig csak a Szeben megyei Vízakna polgármestere nyújtott be finanszírozási kérelmet a minisztériumhoz, noha a szaktárca külön alapot különített el erre a célra, egyszerűsítette az odaítélési eljárást, és egy tavaly év végi intézkedés értelmében 90 százalékban fedezi a gyógyfürdőket érintő beruházások költségeit – számol be az Agerpres.
A miniszter állítása szerint már kétszer is beszélt a témáról az érintett települések polgármestereivel, átiratot is küldött nekik, de továbbra sincs érdeklődés a finanszírozás iránt.
„A következő időszakban el fogok látogatni a fürdővárosok nagy részébe és – miniszterhez nem illő kifejezéssel élve – addig le nem szállok a polgármesterekről, amíg meg nem írják a projektet és be nem nyújtják a minisztériumhoz” – fogalmazott Trif.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
szóljon hozzá!