
A régi szennyvíztelep már rég nem tisztít megfelelően
Fotó: Pethő Melánia
Sokadik határidőn túl, átadás előtt áll a gyergyószentmiklósi ivóvíz- és szennyvízrendszer, azaz pontosabban egy része. Az önkormányzat nagy kapacitású áramfejlesztőgépet vásárol azért, hogy a szennyvíztisztító-állomás még ebben az évben működhessen.
2017. november 03., 10:022017. november 03., 10:02
A városi képviselő-testület új beruházásokról és folyamatban lévő tevékenységekkel kapcsolatos költségvetés-módosításokról is tárgyalt e heti ülésén. Ezek közül a legfontosabb, hogy az átadás előtt álló szennyvíztisztító-állomáshoz és a vízházhoz is vásárolnak egy-egy generátort.
Az áramfejlesztő beszerelése már nem a munkálatokat finanszírozó Országos Beruházási Társaság feladata, a hálózat működtetője, tulajdonosa kell ezt megoldja – hangzott el. Mivel modern, teljes mértékben automatizált gépről van szó, mindenképpen gondoskodni kell arról, hogy a folyamatos működést biztosítani lehessen áramkiesés esetén is. A szennyvíztisztítót ennek köszönhetően már idén beindíthatnák, ami már csak azért is fontos, mert
A vízháznál, illetve a vezetékrendszeren még van tennivaló. Látható munka azonban nem zajlik. Emiatt a kivitelező Arconsnak, de az ugyanahhoz a cégcsoporthoz tartozó Fincodrumnak is számos írásos felszólítást küldött az önkormányzat. Szerződésbontás is kilátásban van. Amint Nagy Zoltán polgármester a tanácsülésen elmondta, az utolsó ilyen figyelmeztetésre már érkezett válasz – szóban –, hogy
Az indulatoktól függetlenül, az önkormányzat elvárása, hogy a cég befejezze a félbehagyott útjavítási munkálatokat, hiszen ebben az állapotban a közelgő télen a hóeltakarítást sem lehet elvégezni. Ha a cég nem tesz lépéseket, akkor az önkormányzat lép közbe, de a kivitelező céggel fizettetik meg.
Nagy erőkkel keresik azt a 28 éves fogvatartottat, aki külső munkavégzés közben szökött meg Nagybányán szerda délután – közölte a helyi büntetés-végrehajtási intézet és a Máramaros megyei rendőrség.
Cáfolta az energiaügyi minisztérium azokat az értesüléseket, amelyek szerint a nagy ipari fogyasztók felszólítást kaptak volna áramfogyasztásuk korlátozására vagy a hálózatról való lekapcsolásra.
Törvénytervezetet nyújtott be a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a párhuzamos felvételi rendszer megszüntetéséről – közölte szerdán a párt.
Összesen mintegy hétmillió lejre szabott ki bírságokat az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a román tengerparton működő szolgáltatóknál és kereskedőknél július 6. és augusztus 16. között végzett ellenőrzések nyomán.
Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.
Két autó ütközött össze kedden délelőtt a Gidófalva határában húzódó 121A jelzésű megyei úton. Mindkét sofőr megsérült, egyikük járműve az úttestről is lesodródott.
Megszökött egy külső munkavégzésre beosztott fogvatartott szerda délután egy nagybányai építkezésről – közölte a nagybányai börtön szóvivője, Borgyos Norbert.
Alexandru Mihai Ghigiu szociáldemokrata párti (PSD) képviselő, az alsóház oktatási bizottságának elnöke szerdán bejelentette, hogy benyújtott egy törvénytervezetet, amely szerint két évvel elhalasztanák a középiskolai felvételi rendszer átalakítását.
Összesen 82, második világháborúból származó aknavetőgránátot találtak szerdán Újtusnádon, az erdő szélén. A lőszereket a Hargita megyei tűzszerészek biztonságosan elszállították.
A 2026-os országos lombikprogramra való jelentkezésben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház családtervezői központjában is segítséget nyújtanak az érintetteknek.
szóljon hozzá!