
Fotó: Pinti Attila
A tagállamok nem tudnak megegyezni, hogy a téli vagy a nyári időszámítás maradjon. Ezért az Európai Bizottság visszavonta ezzel kapcsolatos javaslatát, így előreláthatóan nem lehet megszüntetni az óraátállítást.
2025. március 22., 11:052025. március 22., 11:05
2025. március 22., 12:492025. március 22., 12:49
Visszavonta az évi két óraátállítás megszüntetéséről szóló javaslatát az Európai Bizottság, miután a tagállamok éveken keresztül nem tudtak megegyezni abban, hogy a téli vagy a nyári időszámítás maradjon érvényben. Mivel így már nincs az asztalon a téma, úgy tűnik, a jövőben is velünk marad az óraátállítás intézménye – írja a Világgazdaság.
Az óraátállítás gyakorlata már az Európai Unió létrejöttét megelőzően is velünk volt: először az első világháború alatt vezették be, hogy energiát spóroljanak, majd az 1970-es évek energiaválsága alatt tért vissza számos országba. Az unió a nyári időszámításról az 1980-as években közölt irányelvet, hogy összehangolja a tagállami gyakorlatokat.
Mivel azonban nem született megállapodás arról, hogy mi legyen az óraátállítás megszüntetésének a menetrendje, a bizottság honlapján megjelent közlemény szerint egyelőre marad a jelenlegi rendszer.
Az uniós tagállamok vezetőit tömörítő tanács annak ellenére sem tudott megállapodni a javaslatról, hogy a tagállamok minősített többsége is elegendő lenne az álláspont kialakításához. A végső szövegről a testület az Európai Parlamenttel (EP) közösen dönt, amely 2019-ben már megszavazta az óraátállítás megszüntetését, de ezzel a tanácsnak is egyet kellene értenie.
A téli időszámítás majd október 26-án, vasárnap hajnalban 3:00 órakor kezdődik, ekkor 2:00 órára kell visszaállítani az órát.
A székely zászló színeivel világították meg a madéfalvi veszedelem 262. évfordulója alkalmából a csíkszeredai Mikó-várat január 7-án este. Fotókon mutatjuk.
Szerdán két túlméretes szállítmány lassítja a forgalmat több közúton az ország nyugati részében – közölte a román rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic).
A madéfalvi vérengzés áldozataira emlékeztek szerdán a Siculicidium-emlékműnél, a tragikus történelmi esemény 262. évfordulóján.
Vége a téli vakációnak, csütörtökön visszatérnek az iskolapadokba a gyerekek.
Közúti balesethez riasztották a szászrégeni tűzoltóság egységeit Beresztelkére. A 16-os országúton felborult egy személygépkocsi, amelyből három személyt kellett kiszabadítsanak a mentőegységek.
A madéfalvi vérengzés áldozataira emlékeztek szerdán Madéfalván, a tragikus történelmi esemény 262-ik évfordulóján. Mint elhangzott: a nagyhatalmi kegyetlenség akkori elrettentő példája a mai háborús eseményekben is tetten érhető.
Idén is a csíkszentsimoni fúvósok indítják az új évet Csíkszeredában. Szombaton 19 órától a Szakszervezetek Művelődési Házában kerül sor a hagyományos csíkszeredai újévi koncertre, amely ezúttal rendhagyó, látványos showműsorral várja a közönséget.
Elindult a legújabb LEGO Ideas Review, ahol rajongói legószettekről döntenek, hogy melyek lehetnek gyártásra alkalmasak. Köztük van a Lego-székelykapu is.
A Harvíz Rt. tájékoztatása szerint szerdán 16 óráig csőtörés javítása miatt ideiglenesen szünetel a vízszolgáltatás Székelyudvarhely több utcájában.
A petrozsényi Adrian Ahrițculesei megmászta Antarktisz legmagasabb csúcsát, a 4892 méter magas Vinson-hegyet az úgynevezett Hét csúcs kihívás keretében, amelyben a világ hét legmagasabb csúcsát kell meghódítani – jelentette be Adrian Ștefan Jurca.
1 hozzászólás