
Bíró Barna Botond. Nem lehetnek elégedettek az udvarhelyszéki eredményekkel
Fotó: Erdély Bálint Előd
Udvarhelyszéken Székelyudvarhelyen, Székelykeresztúron, Szentegyházán és további két vidéki településen sem az RMDSZ polgármesterjelöltje nyert a vasárnapi helyhatósági választásokon – közölte a szövetség széki elnöke.
2020. szeptember 28., 00:042020. szeptember 28., 00:04
2020. szeptember 28., 01:072020. szeptember 28., 01:07
Egyetlen udvarhelyszéki városban sem szereztek mandátumot az RMDSZ polgármester-jelöltjei, illetve Felsőboldogfalván és Kápolnásfaluban is hasonló a helyzet – közölte Bíró Barna Botond, az RMDSZ széki szervezetének elnöke, az eddig birtokába került információkra hivatkozva. Mint mondta,
Szerinte ott ugyanis nem a fejlesztések mértékével volt a gond, hanem „egyéb tényezők” járultak hozzá a rossz eredményhez.
A szentegyházi, ugyanakkor a kápolnásfalui eredményre némileg számítottak és Felsőboldogfalván is veszélyes volt a helyzet az RMDSZ szemszögéből. „Kár, hogy Sándor Józsefnek, aki már harminc éve vezeti Felsőboldogfalva községet, így ért véget a polgármesteri karrierje” – fogalmazott. Itt ugyanis egy független jelölt nyert, akivel vélhetően jól együtt tud majd dolgozni az RMDSZ – jegyezte meg.
Hasonlóan vélekedik a kányádi jelöltjük nyereségéről is, ott ugyanis szoros volt a verseny.
Bíró meglepetten tapasztalta azt, hogy Székelyudvarhelyen és környékén többen a Szabad Emberek Pártja (POL) jelöltjeinek szavaztak bizalmat.
A széki szervezet úgy véli, hogy ki kell elemezzék az eredményeket, szerinte annyi már biztos, hogy az emberek az alázattal dolgozó vezetőkre szavaznak.
Előrehaladott szakaszba léptek a tárgyalások a Romgaz és az Azomureș között, miután a Romgaz már konkrét ajánlatot tett a műtrágyagyár részvényeseinek – jelentette ki Cristian-Silviu Bușoi, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
Három napos filmprogrammal ünneplik a Magyar film napját a Csíki Moziban április 27-30. között. A rendezvénysorozatra a belépés ingyenes lesz.
Közúti forgalomszámlálás kezdődött április 21-én országszerte, így Székelyföldön is több útszakaszon megszámolják az áthaladó járműveket meghatározott időszakokban. Az adatokat az infrastruktúra-fejlesztés tervezéséhez is felhasználják majd.
A 34. Hargita Rali autósport-verseny ideje alatt, április 24–26. között ideiglenes forgalomkorlátozásokra lehet számítani Udvarhelyszéken.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan miniszterelnök kedden kijelentette, hogy a beruházások befejezéséhez szükséges uniós források lehívását szolgáló moratóriumról valamennyi parlamenti frakcióval tárgyalni kell.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu kedden kijelentette, hogy nem zárja ki egy technokrata miniszterelnök kinevezésének lehetőségét.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan miniszterelnök kedden kijelentette, hogy ha a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei lemondanak, akkor a megüresedett tisztségeket ideiglenesen a hivatalban maradó miniszterek veszik át.
Szakmai találkozót szerveznek az iskolaorvosok, iskolarendelőkben dolgozó egészségügyi asszisztensek, közösségi egészségügyi asszisztensek és egészségügyi közvetítők számára Csíkszeredában az Európai Oltási Hét alkalmából.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan kormányfő kedden közölte, hogy egy kisebbségi kormány működésének lehetőségeiről készül egyeztetni az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának képviselőivel.
Idén februárig a személyszállításban használt üzemanyagok és kenőanyagok ára csökkenő tendenciát mutatott az Európai Unióban (EU), márciusban azonban átlagosan 12,9 százalékos növekedés volt megfigyelhető 2025 harmadik hónapjához képest.
4 hozzászólás