
Fotó: Veres Nándor
Élete egyik legszebb időszakának nevezte az elmúlt öt és fél hónapot Szabó Zsolt, Hargita megye csütörtökön felmentett prefektusa, aki visszatér pedagógusi hivatásához. A kormánybiztosi teendőket a továbbiakban a korábbi alprefektus, Marius Țepeluș látja el.
2021. szeptember 10., 13:352021. szeptember 10., 13:35
2021. szeptember 10., 14:242021. szeptember 10., 14:24
Miután a bukaresti kormány csütörtöki ülésén felmentette tisztségéből az USR-PLUS szövetség által jelölt megyei prefektusokat és alprefektusokat, Szabó Zsolt Hargita megyei menesztett prefektus sajtótájékoztatón búcsúzott el pénteken munkatársaitól és a lakosságtól.
Mint fogalmazott, a kinevezése óta eltelt öt és fél hónap élete egyik legjobb és legérdekesebb időszaka volt, mivel közel lehetett a lakossághoz, és segítséget nyújthatott a bajban.
„Az elmúlt időszak sokat jelentett nekem emberként és politikusként egyaránt. Kiemelném az emberek támogatását, és köszönöm mindazoknak, akik mellém álltak, akik segítettek és akik szebbé tették ezt az időszakot.
Ami ezen a héten történt, már nem a politikához sorolható, mert amikor önös érdekekről van szó, amikor nem a szavazók vannak középpontban, minden elvesztődött” – emelte ki Szabó Zsolt, majd hozzátette, hogy amennyiben a jövőben lenyugszik a politikai helyzet, és újra felkérik,
Addig azonban visszatér eredeti hivatásához, román nyelv és irodalmat tanít majd a gyergyószentmiklósi Batthyány Ignác Műszaki Szakközépiskolában. Azt is elárulta, hogy a továbbiakban Marius Țepeluș korábbi alprefektus látja el a kormánybiztosi teendőket Hargita megyében.
Narancssárga, majd vörös hőségriasztás lép életbe Hargita, Maros és Kovászna megyében a hétvégén, a meteorológusok szerint vasárnap már rendkívüli hőségre és fokozott hőérzetre kell számítani.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban – közölte Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős ügyvivő miniszter.
A meteorológusok által beharangozott kánikulában a felhevült lakosokat vízpartokra és medencébe csábítja a sepsiszentgyörgyi Rekreatív Rt.: az Állomás negyedi tónál e hétvégétől lehet csónakázni és vízibiciklizni, a strandon pedig fürödni.
Oroszország újabb dróntámadásokat hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Románia folyami határának közelében péntek virradóra – közölte a védelmi minisztérium.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
2 hozzászólás