
Fotó: Barabás Ákos
A hétvégére jósolt, több tízezres átutazó tömeg gondos tervezés hiányában megbéníthatja a forgalmat Székelyudvarhelyen, hiszen a városközpontban zajló munkálatok időnként még egy megszokott hétköznapon is akadályozzák a közlekedést. Mivel a csíksomlyói búcsúra igyekvők jelentős része is ezen az útvonalon közelíti meg a zarándokhelyet, a helyi és az állami rendőrség képviselőinél arról érdeklődtünk, milyen intézkedésekkel készülnek a forgalom besűrűsödésére.
2017. május 31., 12:182017. május 31., 12:18
2017. május 31., 12:402017. május 31., 12:40
Erdélyből, Magyarországról és a Kárpát-medence más területeiről is érkeznek zarándokok a csíksomlyói búcsúra. A vendégek közül sokan megállanak egy rövid séta erejéig Székelyudvarhelyen is, várhatóan jelentősen megnő a forgalom, de
Vasile Manghiuc, az állami rendőrség székelyudvarhelyi parancsnoka azt mondta: a cél az, hogy ha lassabban is halad majd, de folyamatos legyen a közlekedés.
A felújítási, javítási munkálatokat nem lehet csak úgy eltüntetni, de azt sem tervezik, hogy más útra terelik a városból az átutazókat – mondta a rendőrparancsnok. Az adott helyzetből kell kihozni a legtöbbet úgy, hogy minél kevesebb akadály álljon a zarándokok útjában – tette hozzá. Elmondta, hogy a helyi rendőrséggel közösen dolgoznak egy konkrét terven. Annyi már biztos, hogy a megszokottnál több osztagot is kirendelnek a közlekedés irányítására.
Gyalogosan az Omega-koncertre
A székelyudvarhelyi városházától érkezett közleményben arra kérik a pénteki, június 2-ai Omega-koncert iránt érdeklődő helybélieket, hogy ha tehetik, gyalogosan közelítsék meg a koncert helyszínéül szolgáló Lidl-parkolót. A forgalmi káosz és a balesetveszély elkerülése mindannyiunk érdeke – hangsúlyozzák.
Arra törekednek, hogy az autós, kerékpáros, gyalogos, sőt az autóbuszos zarándokok is biztonságban haladjanak céljuk felé. Úgy véli, a helyi autósok is segíthetnek azzal, hogy ezeken a napokon inkább gyalogosan közlekednek. Példaként említette, hogy a kicsengetések alkalmából közzétett hasonló felhívásra is nagyon sokan pozitívan reagáltak. Autóikat otthon hagyták és gyalog mentek el az ünnepségekre. Ennek köszönhetően
Fotó: Barabás Ákos
László Szabolcs, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség vezetője szerint sem az elterelés a fontos, de a csak átutazni szándékozók számára a kijelölt útvonalat ideiglenes irányító táblákkal megerősítik. „Lesz ilyen jelzés többek között a Tamási Áron út és az Orbán Balázs utca kereszteződésénél, így aki direkt Csíksomlyóra igyekszik, akár rövidíthet is” – magyarázta László.
A helyi rendőrség munkatárai ugyanakkor meggyőződtek arról, hogy a lezárt útsávok nem akadályozzák az autóbuszok áthaladását.
így ott is viszonylag akadálymentes lesz az átutazó forgalom.
Alternatív útvonalakon az udvarhelyiek
Sok helybéli a központi munkálatok kezdete óta igyekszik alternatív útvonalakon megközelíteni munkahelyét, iskoláját. Egy bethlenfalvi anyuka arról számolt be, hogy sajátján kívül még három olyan gyereket is visz reggelente iskolába a Tamásiba, akik eddig kerékpárral jártak. „Nehéz lett a kerékpáros közlekedés is” – tette hozzá.
A Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb elemzése szerint a romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az Európai Unióban az elmúlt 15 évben.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn este televíziós szereplésre hivatkozva távozott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürójának üléséről.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kormányzati részvételt ajánlott az RMDSZ-nek – számolt be Csoma Botond, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kijelentette, hogy szerdán csak „elméleti”, informális megbeszélése volt Nicușor Dan államfővel az esetleges kormányalakítási megbízásáról.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.
A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.
Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.
Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.
szóljon hozzá!