
Fotó: Haáz Vince
Több Maros megyei településen is károkat okozott a hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék és a viharos erejű szél csütörtök délután.
2019. június 27., 20:242019. június 27., 20:24
2019. június 27., 20:262019. június 27., 20:26
A Maros megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint Maros megyében húsz nagyobb fát csavart ki az erős szél – ebből a legtöbb, 15 eset Marosvásárhelyen történt.
Fotó: Haáz Vince
Szovátán két villanyoszlop dőlt ki, Ludason pedig közúti baleset történt a rossz látási viszonyok miatt. Utóbbiban három személy megsérült, egyiküket a tűzoltóság szabadította ki a roncsok közül.
Fotó: Haáz Vince
Marosszentgyörgy, Dicsőszentmárton, Szászrégen és a Marosvásárhelyhez közeli falvak több háztartása is áram nélkül maradt.
Fotó: Haáz Vince
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
A Kolozs megyei törvényszék szerdán elrendelte a Román Közúti Hatóság (ARR) korrupcióval gyanúsított vezetője, Cristian Anton harmincnapos előzetes letartóztatását.
Súlyosan megsérült egy négyéves gyermek Bákó megyében, miután az édesanyja mellől az úttestre szaladt, ahol egy autó – amelynek a sofőrje már nem tudta elkerülni az ütközést – elütötte.
A Brassó megyei magyar közösségek kultúráját, népszokásait eleveníti fel a Néprajzi Múzeum legújabb tárlata. A farsangi alakoskodást és a húsvéti ünnepkört is bemutató kiállítás április elsején nyílt meg.
A leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni oltóanyagok kifizetésére kötelezi Romániát és Lengyelországot szerdán kimondott ítéletében az egyik brüsszeli bíróság – közölte az AFP.
Április 16-ig igényelhető a Szülőföldön magyarul program támogatása a mipont.hu felületen. Az adatok helyes beírására figyelni kell, esetenként a bankszámlaszám kapcsán lehet félreértés. Mi történik, ha helytelen bankszámlaszámmal adta le valaki?
A Romsilva jutalomban részesítette az erdészt, aki eltűnésük után egy nappal megtalálta az erdőben a két dicsőszentmártoni kislányt.
Idén márciusban 4,7 százalékkal több új személyautót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 harmadik hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) szerdán közzétett előzetes adataiból.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
Törvénytelenül kihelyezett fémsorompónak ütközött egy autó Dicsőszentmártonban, ami miatt jelentősen megrongálódott. A rendőrség szerdán indított vizsgálatot az ügyben, a feltételezett elkövetőt pedig 24 órára őrizetbe vették.
szóljon hozzá!