
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Elpusztult egy medve hétfő este Székelyvaján, miután altatólövedékkel meglőtték. A nagyvadat a marosvásárhelyi állatkertbe akarták szállítani, ezért volt szükség a kábításra.
2020. október 06., 10:412020. október 06., 10:41
A székelyvajaiakat és ákosfalviakat hétfő este riasztották a Ro-Alert rendszeren keresztül, hogy medve jár a környéken és legyenek óvatosak. Mint a megyei környezetőrségtől megtudtuk, a helyszínre kiszálltak a csendőrök, rendőrök és a környezetőrség munkatársai is. Kiderült, hogy valóban az egyik udvarban volt egy nagytestű medve, de mire kiérkeztek a rendfenntartók, elhagyta a bekerített helyet, majd az utcán „leheveredett”.
A szakemberek megvizsgálták és megállapították, hogy nagyon legyengült, ezért arról döntöttek, hogy elaltatják és a marosvásárhelyi állatkertbe szállítják, hogy ott megvizsgálhassák. Az állatkert alkalmazottai altatólövedéket használtak, s ezek után a medve felállt, „elszédelgett” a közelben lévő patak partjára, ahol elpusztult. A közelről elvégzett vizsgálat során kiderült, hogy a nagyvadnak több régi, elfertőződött sebe is volt. Az állategészségügyi igazgatóság szakemberei felboncolják az állatot, hogy megállapítsák, mi volt halálának oka.
Ákosfalva községben és környékén az elmúlt időszakban több medve jelenlétét jelezték, a településen áthaladó E60-as jelzésű úton is több példányt elütöttek már.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.
Közel kétmillió lejt kapott Székelyudvarhely, aminek nagy részét a művelődési ház hibásan megtervezett tűzvédelmi rendszerének kijavítására és kialakítására költik. Emellett megvásárolhatják az ifjúsági lakások építéséhez szükséges telket.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ közös miniszterelnök-jelöltje, Siegfried Mureșan pénteken közölte, célja egy hozzáértő, egységes Európa-barát kormány létrehozása.
Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a csíkmadarasi kultúrházat. A több mint 250 férőhelyes épület a helyi közösségi élet új központja lesz, ahol kulturális rendezvények, próbák és találkozók kapnak helyet.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselőt javasolja miniszterelnök-jelöltnek.
1 hozzászólás