
Képünk illusztráció
Fotó: Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája
Az 112-es sürgősségi hívószámon kért segítséget egy négytagú család, aki hétfőn este a Maros megyei Vármező és Laposnya között elakadtak autójukkal a hóban. A tűzoltók és a hegyimentők siettek a segítségükre, éjfélre sikerült kimenteni őket a nehéz helyzetből.
2019. április 30., 10:402019. április 30., 10:40
2019. április 30., 12:022019. április 30., 12:02
Mint Kovács Róbert, a Maros megyei hegyimentőszolgálat vezetője a Székelyhonnak elmondta bár a városban és a falvakban tavaszi időjárás van, az 1500 méternél magasabb hegyekben még van hó. Ezt sokan nem veszik figyelembe és felkészületlenül indulnak útnak.
Mint beszámolt, a segélykérő család Vármezőről akart átmenni Laposnyára egy személyautóval. A Sziród völgyében a havas úton is folytatták útjukat, azonban elakadtak.
A tűzoltókkal együtt indulunk a segítségükre, egy csapat Laposnyáról, egy csapat Vármezőről. Megtaláltuk őket, egy 4x4-es autóval kivontattuk az autójukat a hóból és aztán gond nélkül tudták folytatni útjukat. Személyi sérülés nem történt, a gépkocsijuk is épségben maradt” – tájékoztatott a hegyimentő.
Kovács Róbert arra figyelmezteti a május elsején túrázni, kirándulni indulókat, hogy mindenképp vegyék figyelembe, hogy a magasabb területeken még hó van, s ennek megfelelően kell öltözni és felszerelkezni. Amennyiben elakadnak, gondjuk akad mindenképp kérjenek segítséget.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
szóljon hozzá!