
Fotó: Marosvásárhelyi Bernády Ház
Közös gyökerekkel rendelkeznek, de különböző életutakat jártak be, most pedig közös tárlattal jelentkeznek a volt marosvásárhelyi művészetisek.
2024. október 03., 22:472024. október 03., 22:47
A Marosvásárhelyi Művészeti Középiskola 1988-ban végzett diákjai, volt osztálytársak közös tárlata nyílik meg a Bernády Házban október 4-én, pénteken 17 órakor.
Albert Melinda (designer), Csók Sándor (szobrászművész), Erdőháti Melinda (grafikus-, festőművész), Gál Lehel (festőművész), Marius Dan Ghenescu (festőművész), Kolumbán-Kántor Zita (textilművész), Veress Enéh Erzsébet (szobrászművész) és Szabó László (műkedvelő grafikus, református lelkész) mutat be válogatást az eltelt években készült munkáiból.
A közös gyökerű, de eltérő életutak és különböző alkotófolyamatok nyomán született műveket és alkotóikat Erdőháti Melinda mutatja be.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter csütörtöki bejelentése szerint Románia az azonnali törlesztésnél kedvezőbb megoldást keres a Pfizerrel szembeni 680 millió eurós tartozás kifizetésére, hogy kímélje a költségvetést.
Elfogadta a Parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét – olvasható az RMDSZ honlapján.
Viharosra fordul az időjárás az ország nagyrészében szerdától. A csíkszeredaiakat Ro-Alertben is figyelmeztették a viharriasztásra, amiben a katasztrófavédelem kihangsúlyozza, hogy a szélsőséges időjárás idején mindenki gondoskodjon a biztonságáról.
A diákok idegen nyelvi készségeinek felmérésével folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza csütörtökön
Földrengés volt Vrancea megyében csütörtökre virradóra. A Richter-skála szerinti 3,6-os erősségű fölmozgás 1 óra 58 perckor történt.
Több mint 3500 bíró tiltakozik az igazságszolgáltatás politikai alárendelésének kísérlete ellen – tájékoztatott szerdán a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bírói részlege.
szóljon hozzá!