
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Lakásba, lakókocsiba és üzletbe való betöréssel gyanúsított személyeket vett őrizetbe a rendőrség Maros megyében a napokban.
2021. szeptember 29., 20:322021. szeptember 29., 20:32
Egy 27 éves fiatal nőt vettek őrizetbe a rendőrök kedden, mert azzal gyanúsítják, hogy különböző javakat és pénzt lopott el egy lakásból. A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivőjétől, Emilia Fărcaştól megtudtuk, aznap reggel jelentették a rendőrségen, hogy ismeretlen tettes behatolt egy nyitott lakásajtón és az ingatlanból 3000 lejt és ékszereket vitt el, a becsült kár értéke 5000 lej. A gyanúsítottat 24 órára őrizetbe vettek.
Hasonló módon a rendőrség kezére jutott az a 22 éves férfi, aki szeptember 19-én egy Marosvásárhelyen parkoló lakókocsiba tört be. Javakat tulajdonított onnan el, az okozott kár értéke 300 lej. A rendőrség kedden azonosította a gyanúsítottat, majd 24 órára őrizetbe vették.
Szerdán a Maros megyei rendőrök a csendőrökkel közösen négy helyszínen tartottak házkutatást, olyan férfiaknál, akiket lopással gyanúsítottak. Mint kiderült egy 20 és 32 éves marosvásárhelyi férfi szeptember 18-án betört egy marosvásárhelyi vendéglőbe és onnan 9700 lejt loptak el. A házkutatás során a rendőrök olyan tárgyakat találtak, amelyeket felhasználhatnak a további nyomozás során. A feltételezett tetteseket 24 órára őrizetbe vették.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 21 megye több folyójának vízgyűjtő területére.
szóljon hozzá!