
Fotó: László Ildikó
Közeleg az elhunytakról való megemlékezés napja, pénteken sokan felkeresik a temetőkben a hozzátartozóik sírját. Mutatjuk a Székelyudvarhelyen november 1-jén, mindenszentek napján tartandó misék és istentiszteletek rendjét, illetve az egyházak temetőlátogatást illető felhívásait.
2024. október 30., 08:302024. október 30., 08:30
Ezernyi gyertyaláng világítja be a temetők sötétjét november első két napján, amikor elhunyt szeretteinkről emlékezünk meg. A székelyudvarhelyi egyházközösségek a mindenszentek és halottaknapi ünnephez alkalmazkodva megosztották az ünnepi misék és istentiszteletek rendjét.
E szerint a Szent Miklós Plébánia-templomban november elsején 8 és 11 órai kezdettel lesznek szentmisék, majd 16 órától kezdődik a Libera a Szent Miklós-hegyi katolikus temetőben. A temetőkert kapui már az előkészületi napokban is nyitva lesznek, ugyanúgy mint november 1-jén és 2-án. Ebben az évben
A Kadicsfalva-Bethlenfalva Egyházközség tájékoztatása szerint Kadicsfalván pénteken 9 óra 30 perctől, Bethlenfalván 11 órától lesz szentmise a templomban. Előbbi temetőkertben 16 óra 30 perctől, utóbbiban pedig 15 óra 30 perctől kezdődik a szertartás.
A szombatfalvi Szent György Plébánia közleménye szerint a temetőben 16 órától lesz a Libera, a templomban pedig 17 órától kezdődik a szentmise.
A székelyudvarhelyi unitárius temetőkben idén a megszokottól eltérően nem egy időpontban tartják az istentiszteleteket A 2. számú egyházközség vezetősége úgy döntött, hogy az idei megemlékező istentiszteletet a templomban tartja meg, ennek következtében mindkét temetőben a belváros lelkészei és kántora látják el a szolgálatot. A Tábor-negyedi temetőben 16 órától, míg a szombatfalviban 17 órától kezdődik az unitárius istentisztelet.
A Belvárosi Református Egyházközség lelkipásztora, Pitó Zsolt kérdésünkre elmondta, a belvárosi református temető folyamatosan nyitva áll, így mindenszentek ünnepén is egész nap látogatható lesz. A belvárosi templomban egyébként
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
szóljon hozzá!