
Sötétedés után az állatok másképp viselkednek
Fotó: Haáz Vince
Éjszakázoo elnevezéssel kivételes látogatásra hívják a gyerekeket és felnőtteket a marosvásárhelyi állatkertbe május 13-án, szombaton este.
2023. május 12., 10:032023. május 12., 10:03
Az Éjszakázoo éjjeli állatkert látogatás témája Afrika, ezért is adták az eseménysorozatnak azt a címet: Felfedezések Afrika ösvényein. Bár az éjszakai állatkert látogatásra az intézmény kapui már 18 órakor kinyílnak,
Bátorságpróba is lesz az Oktopuszban, ahol különböző lyukakba benyúlva kell megállapítani, hogy mit rejt a sötét. Ez alkalommal a felnőttek 10 lejes, míg a gyerekek 5 lejes jeggyel léphetnek be.
Mint az állatkertet működtetőktől megtudtuk az éjszakázoot azért szervezik, hogy
Hiszen azok az állatkertlakók, amelyeket szokásos látogatások alkalmával, napközben csak lustálkodnak, amint a Nap lemegy, aktívvá válnak.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
szóljon hozzá!