
Kedd reggel így nézett ki az egyik megütött autó
Valósággal tarolt keddre virradóra egy terepjáró a marosvásárhelyi utcákon.
2017. szeptember 26., 16:212017. szeptember 26., 16:21
2017. szeptember 26., 16:512017. szeptember 26., 16:51
Az ámokfutás az Artei (volt Mikszáth Kálmán) utcában kezdődött, ott a sofőr a járda szélén levő védőoszlopokat ütötte ki, majd innen lement a főtérre, onnan az 1918. december 1. (volt Hosszú) utcába kanyarodott. Ezt követően letért a Budai Nagy Antal utcába, arról pedig a Pandúrok útjára, ahol végül a 25. szám előtt fejezte be a pusztítást. Közben
A ámokfutás a Mikszáth Kálmán utcában kezdődött
Hírügynökségi források úgy tudják, hogy a jármű egy ismert egyetemi tanár családjának tulajdonát képezi. Más hírforrások szerint az autót a tanár fia vezette. Megpróbáltunk a rendőrségen érdeklődni arról, hogy ki vezette a törő-zúzó autót, ám kedden csak annyit sikerült megtudni a rendőrségi szóvivőtől, hogy valóban érkezett bejelentés a rongálásokról, vizsgálódtak is már az ügyben, azonosították a vétkes gépkocsit és tulajdonosát.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzetben indokolt lenne egy „politikai fegyverszüneti” kormány megalakítása, ami azt jelentené, hogy valamennyi párt tárgyalóasztalhoz ül.
Elfogadta szerdán a képviselőház a köztisztégviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Elfogadta szerdán a képviselőház a területrendezési, településrendezési és építésügyi törvénykönyv tervezetét.
56 évesen, motorbalesetben hunyt el Glen Hansard ír énekes-dalszerző, akit a legtöbben a 2006-ban megjelent Egyszer (Once) című filmből ismerhetnek, aminek zenéjéért Oscar-díjat nyert.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
szóljon hozzá!