
Fotó: Maros megyei hegyimentő-szolgálat/Facebook
Juhnyáját védő juhászra támadt medve a Maros megyei Marosliget környékén szerdára virradóan. Az áldozat lábait harapta meg a vad, a mentőcsapatok kórházba szállították a férfit – olvasható a Maros megyei Salvamont Facebook-oldalán.
2024. augusztus 07., 10:472024. augusztus 07., 10:47
2024. augusztus 07., 11:362024. augusztus 07., 11:36
A juhnyáját próbálta védeni az a juhász, akit szerdára virradóan mindkét lábán megharapott a medve, szerencsére a nyájat őrző kutyáknak sikerült elüldözni a vadat, és nem okozott életveszélyes sérüléseket a férfin – tudtuk meg Kovács Róberttől, a Maros megyei hegyimentő-szolgálat vezetőjétől.
Mint mondta, a segélyhívást követően a dédai rohammentő-egység (SMURD), illetve a palotailvai hegyimentő-szolgálat hamar a helyszínre érkezett, és miután ellátták az áldozatot a helyszínen, kórházba szállították.
A rendőrséget éjjel 2 óra körül értesítették a támadásról, a helyszínen kiderült, hogy az áldozat egy 47 éves, a Beszterce-Naszód megyei Kissajó településről származó férfi, akit a Marosligethez közeli juhtanyán támadott meg egy medve, és alsó végtagjain sebesítette meg. Az esetről értesítették a helyi közigazgatás képviselőit, valamint a vadőröket is. Az ügyben eljárás indult testi sértés miatt – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!