
Fotó: Haáz Vince
Ahogy plusz fokok fölé kúszott a kinti hőmérséklet, elkezdték a télen megjelent gödrök körbevágását és betömését Marosvásárhelyen.
2021. február 23., 19:522021. február 23., 19:52
Mint a marosvásárhelyi városháza szakosztályának aligazgatója, Ioan Gheorghiță a Székelyhonnak elmondta,
Egyik nap körbevágják a gödröket, másnap aszfalttal töltik fel azokat.
Korábban megtörtént, hogy a kivágott gödröket a hirtelen hideg beállta miatt nem tudtak időben betömni, így az autósok nagy bosszúságára napokig kellett lavírozni az aszfaltba vágott kockák között.
– mondta az illetékes, akitől megtudtuk, hogy átlagosan hat hónapig vállalnak garanciát ezekre az apróbb munkálatokra a kivitelezők. Ioan Gheorghiță nem tudta még megmondani, hogy idén melyik útszakaszokon számíthatunk nagyobb lélegzetű munkálatokra, hol lesz útfelújítás, aszfaltozás.
Ez részben a helyi költségvetés elfogadásától függ, részben a megnyert uniós pályázatok elkezdésétől.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Nyilvánosságra hozta az ellene készült vádiratot Barti Tihamér, aki kedden részletesen beszélt az ellene zajló büntetőeljárásról. A politikus ügyét tárgyaló alapfokú eljárás még nem indult el. Arra számít, hogy az eljárás hosszú évekig elhúzódhat.
A marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórház intenzív osztályán fekszik kritikus állapotban az a 12 éves lány, akit hétfő délután két másik emberrel együtt elgázolt a járdán egy személygépkocsi a Beszterce-Naszód megyei Marosborgón.
Összesen tizenhárom Hargita megyei településen adtak ki medveriasztást az elmúlt négy napban. Legtöbbször Korondon kellett figyelmeztetni a lakosságot, de Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson is jelezték a nagyvad jelenlétét.
szóljon hozzá!