
Fotó: Pinti Attila
Három részletben szállítják Csíkszeredába a Heineken Románia sörgyárának kapacitásnöveléséhez szükséges nagy méretű fémtartályokat. Az első szállítmány péntekre virradóan érkezett meg, ezt még kettő követi.
2022. november 04., 06:172022. november 04., 06:17
2022. november 04., 06:202022. november 04., 06:20
A szállítmány célba juttatása nem járt fennakadással, sőt a gyér alcsíki forgalomnak is köszönhetően az eredetileg tervezett hajnali időponthoz képest jóval hamarabb, már éjfélkor Csíkszeredába ért a két – egy-egy fémtartályt vontató – teherautó, amelyek aztán több órát várakoztak az építés alatt lévő vasúti felüljárónál található lezárt útszakaszon, nem akadályozva a közlekedést.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
A konvoj hajnali három órakor indult tovább a sörgyár irányába. Az egyedüli helyszín, ahol nagyobb beavatkozásra volt szükség, a Rét utcai vasúti átjáró volt, ott a vasúttársaság szakemberei a biztonságos áthaladás érdekében áramtalanították a magasfeszültségű vezetéket. Fél négykor, sűrű ködben a tartályok megérkeztek a csíkszeredai sörgyárhoz.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Mint Korodi Attila csíkszeredai polgármester tájékoztatott, az első szállítmányt egy hasonló követi majd egy hét múlva, szintén a kora hajnali órákban.
• Videó: Médiatér
A legnagyobb körültekintést viszont a két hét múlva esedékes harmadik szállítmány jelenti, amely az előzőeknél nagyobb tartályokat tartalmaz, ezek áthaladása érdekében már utak, utcák fölötti áramvezetékeket kell kiiktatni, és utakat, kereszteződéseket kell lezárni – tudtuk meg. Ezért a városvezetés azt szeretné, hogy az utolsó rakomány mindenképp hétvégén érkezzen a városba, hogy kevesebb zavart okozzon a közlekedésben.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
Pénzügyi bizonytalanságok és kormányzati megszorítások jellemezték Csíkszereda 2025-ös esztendejét, amelyet Korodi Attila polgármester az év utolsó rendes havi tanácsülésén értékelt pénteken.
Ünnepélyes díjátadón ismerte el Hargita megye tanácsa a megye három tűzoltóját és két kiváló sportolóját. Az ülés alatt költségvetésről, európai uniós projektekről és útépítésről is tárgyaltak a megye önkormányzati képviselői.
Évente 859 barnamedve kilövését tennék lehetővé Romániában az RMDSZ törvénytervezete. Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes sepsiszentgyörgyi látogatásán beszélt a medvekilövési kvóta megduplázását célzó javaslat részleteiről.
Jótékonysági futással és kosárlabdameccsel gyűjt adományokat az eltérő fejlődésű gyermekekért a Gyulafehérvári Caritas december 20–23. között Marosvásárhelyen és környékén. Futással vagy akár kerékpározással is csatlakozhat bárki az akcióhoz.
Cantus figuratus címmel tart előadóestet Laczkó Vass Róbert kolozsvári színművész Székely Norbert zongoraművész közreműködésével advent utolsó vasárnapján, december 21-én 18 órától a marosvásárhelyi Gecse utcai református templomban.
Aláírta pénteken Daniel David oktatási miniszter az új középiskolai tanterveket jóváhagyó rendeletet – közölte a szaktárca.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikai bizottsága pénteken jóváhagyta Radu Miruță jelölését a védelmi miniszteri és Irineu Darău jelölését a gazdasági miniszteri tisztségre.
Több száz kilogrammnyi pirotechnikai eszközt foglalt le a rendőrség egy vállalkozástól csütörtökön, Hargita megyében.
szóljon hozzá!