
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két dolog is közös volt a Gyimesfelsőlokon és Szépvízen balesetező kerékpárosokban: fiatalkorúak és alkohol hatása alatt közlekedtek.
2023. szeptember 04., 18:012023. szeptember 04., 18:01
Kerékpárjával közlekedett a 12A jelzésű országúton vasárnap éjjel fél kettőkor a tizenhat éves, gyimesfelsőloki fiatal, amikor elvesztette egyensúlyérzékét és elesett az úttesten – olvasható a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében. A sérült az esetet követően elment a kórházba egészségügyi ellátásért, ám itt 0,34 mg/l légalkoholszintet mértek nála.
Hasonló eset történt ugyanaznap este fél hétkor Szépvízen is: egy 17 éves fiatal biciklijével egy mezőről érkezve szeretett volna rátérni a 12A jelzésű országútra, ám nem adott elsőbbséget az ott közlekedő autósnak és összeütköztek. A balesetet követően kórházba szállították a megsérült fiatalt, ahol 0,19 mg/l légalkoholszintet mértek nála. Megvizsgálták az autó 41 éves sofőrjét is, ám ő nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően.
A rendőrség mindkét esetben vizsgálja a baleset körülményeit.
A csenei gyerekgyilkosságban érintett 13 éves fiú szüleitől megvonták a szülői jogokat, és a kiskorút a Temes megyei Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (DGASPC) képviselői elvitték a családjától.
Méltánytalan a valóban betegszabadságra szorulókkal szemben, hogy ennek első napját nem fizetik, de szükség van az intézkedésre, mert a hatóságok „elvesztették az ellenőrzést” a fiktív betegszabadságok felett – véli az egészségügyi miniszter.
Óriási medveszobrot állítanak Tusnádfürdőn, Szőke Gábor Miklós szobrászművész 3,5 méter magas alkotását jövő héten avatják fel – tájékoztatta az MTI-t pénteken Varga Attila, a szoborállítást kezdeményező tusnádfürdői Szent Kristóf Panzió tulajdonosa.
Az embereket érzékenyen érintő adóemelésről is beszélt Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a helyi önkormányzati képviselők januári ülésén. Mint mondta, a kormány döntését kellett végrehajtaniuk, az emberek feszültsége mégis rájuk irányul.
Vaddisznótámadásban sérült meg súlyosan és vesztett sok vért egy ember az Argeș megyei Nucșoara község nehezen megközelíthető területén. Megmentésére a hegyimentőket is riasztották.
Egy lehetséges regionális válság súlyosságától függően 50 banitól 4,5 lejig terjedő összeggel nőhet az üzemanyag ára Romániában, és a gázolaj esetében lesz nagyobb a drágulás mértéke – véli az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Nicușor Dan államfő szerint napjainkban két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket: a drogok, illetve az elidegenedés, a közösséghez való tartozás hiánya.
Észszerűtlennek tartja Nicușor Dan államfő, hogy a polgármesterek a jelenlegi helyzetben „többet kérjenek, mint amennyiből 2025-ben gazdálkodhattak”.
Nem lehet tovább várni a csíkszeredai Kalász negyedi köztemető területének bővítésével, a folyamatot idén el kell indítani – tudtuk meg. Azt még nem lehet tudni, hogy melyik irányba lehet kiterjeszteni a sírkertet, erről később születik döntés.
szóljon hozzá!