
December 18-ára készülnek, hogy elinduljanak a felfüggesztett menetrendszeri járatok
Fotó: Rab Zoltán
Annak ellenére, hogy a koronavírus-járvány miatt a légitársaságok a legtöbb járatukat felfüggesztették, a marosvásárhelyi Transilvania Nemzetközi Repülőtéren nem állt le a munka. Éjjel a beruházásokon dolgoznak, napközben pedig fogadják azokat a gépeket, amelyek főleg egészségügyi tevékenységgel összefüggésbe hozhatóan közlekednek, vagy kereskedelmi célból érkeznek.
2020. november 26., 09:212020. november 26., 09:21
A budapesti kivételével november 6-ig valamennyi rendszeres repülőjárat működött, és a tervek szerint december 18-tól ismét fog – válaszolta érdeklődésünkre Peti András. A repülőtér igazgatójától azt is megtudtuk, hogy Németországba (Dortmundba) továbbra is közlekedik heti rendszerességgel a járat.
A marosvásárhelyi repülőtér szerződést között egy légitársasággal, amely az országos vízügyi hivatal megbízásából légi felvételeket készít a régióban – mondta az igazgató, hozzátéve, hogy a közszolgálati járatok is közlekednek, az egészségügyi és kereskedelmi céllal érkező repülőgépek, illetve magángépeket is fogadnak.
A repülőgépek fogadásán túl három nagy projekt megvalósításán dolgoznak. Az esővíz-elvezető rendszer megépítését végzik, kizárólag központi költségvetésből, ugyanakkor a második repülőgép-parkoló világítórendszerének a kiépítése is folyamatban van – ismertette Peti András. A harmadik nagy projektjük az 52 éve épült reptér fűtési rendszerének a korszerűsítése. A munkálatokat éjszaka végzik és nyitás előtt két órával hagyják abba a munkát.
– magyarázta az igazgató.
A reptérfenntartó Maros megyei önkormányzat csütörtöki ülésén a tervek szerint költségvetés-kiigazításról is dönt, amely az igazgató szerint elsősorban technikai jellegű lesz, átcsoportosít egyes összegeket, amelyek a repülőtér beruházásaira vonatkoznak.
Az elmúlt 24 órában 93 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 95 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott vasárnap Facebook-oldalán a Salvamont.
Gálaesten ünnepelte szombat este a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azokat az embereket, akik – hétköznapi hősökként – elkötelezetten és jókedvvel végzett munkájukkal teszik jobb hellyé a várost.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
szóljon hozzá!