
Koreck Mária: Jól érzik magukat a gyerekek a közös tevékenységeken
Fotó: Koreck Mária
A libánfalvi polgármesteri hivatal a Maros megyében tartózkodó ukrajnai menekült családok gyermekei számára nyári táborhelyet biztosított, ahol magyar, román és roma gyerekekkel közösen játszottak, sportoltak.
2022. július 17., 15:422022. július 17., 15:42
2022. július 18., 16:092022. július 18., 16:09
A Suryam Egyesület által június 1-én elindított MarosHub – a Maros Megyei Menekültek Egyedi Integrációs és Szociális Támogatási Központja elnevezésű projekt része a tábor. Ezt a Marosszéki Közösségi Alapítvány támogatja az angliai Oxfam Egyesülettel közösen, azzal a céllal, hogy
A libánfalvi táborban a 12 ukrán gyerek mellett részt vett még hat roma, egy magyar és két román nemzetiségű is – számolt be a Székelyhonnak Koreck Mária, a Divers Egyesület elnöke.
Fotó: Koreck Mária
A MarosHub a helyi közösség kohéziójának erősítését tűzte ki célul a Maros megyei menekültekkel való közös találkozók és rendezvények által, a kommunikációs akadályok és előítéletek lebontását elősegítő foglalkozások, de különösen az empátiát és az emberséget elősegítő tevékenységek által.
A gyerekeknek tábort, a családoknak kirándulásokat szerveznek.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
szóljon hozzá!