
Már javában zajlik a Meleg étel program
Fotó: Borbély Fanni
Két módon is segíthetünk a rászorulókon a Caritas katolikus segélyszervezeten keresztül: egy online adománygyűjtő programmal, illetve egy tartósélelmiszergyűjtő-kampánnyal. Az utóbbihoz önkéntesek jelentkezését várják.
2024. december 06., 11:502024. december 06., 11:50
Sajtótájékoztatón ismertette a Gyulafehérvári Caritas az aktuális két kampányukat Csíkszeredában. György Mária és Péter György a Meleg étel – meleg szívvel elnevezésű kezdeményezésről, illetve a tartósélelmiszergyűjtő-kampányukról beszélt.
György Mária kiemelte, az első már javában zajlik. A program célja, hogy
Közel hatszáz, nehéz körülmények között élő idős ember számára nyújtanak egy-egy tál meleg ételt, illetve gondoskodást az önkéntesek részéről. Mint arról beszámoltak,
Hozzájárulni a Gyulafehérvári Caritas honlapján tudunk, ahol részletesen leírják, hogy adományunkkal hány napi menüt tudnak finanszírozni. Száz lej adomány például öt napi meleg ebédre elegendő.
György Mária és Péter György ismertették a két kampány részleteit
Fotó: Borbély Fanni
A másik kampány a tartósélelmiszer-gyűjtő kezdeményezés, amelyet az Élelmiszerbankkal együttműködve valósít meg a Caritas.
A program nemzetközi, évről évre megrendezi a Romániai Élelmiszerbankok Szövetsége.
A Meleg étel kezdeményezés által több mint harminc településre szállítanak ebédet a rászoruló időseknek
Fotó: Borbély Fanni
„Amikor valamelyik partnerüzletben vásárolunk, vehetünk tartós élelmiszerterméket is adomány céljából azoknak, akiknek a legnagyobb szükségük van rá. Ezeket
– fogalmazott Péter György. Idén a Lidl, a Penny, az Auchan és a Kaufland partneráruházak 984 üzletében zajlik az országos szintű élelmiszergyűjtés, a Caritas partnereként csatlakozott a Harmopan pékipari vállalat is 16 üzlettel.
Önkéntesek jelentkezését várja a Gyulafehérvári Caritas
Fotó: Borbély Fanni
Önkéntesnek jelentkezni a Gyulafehérvári Caritas honlapján lehet egy űrlap kitöltésével. Az űrlapban nevünket, telefonszámunkat és ímélcímünket kérik, majd meg kell jelölnünk azokat a napokat és üzleteket, amikor és ahol segíteni tudunk.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
szóljon hozzá!