Hirdetés
Hirdetés

Egyszerre három íróval találkozhatnak a sepsiszentgyörgyi olvasók

•  Fotó: Bod Péter Megyei Könyvtár

Fotó: Bod Péter Megyei Könyvtár

Ha kissé megkésve is, de annak rendje és módja szerint ünneplik magyar széppróza napját Sepsiszentgyörgyön. Február 28-án, szerdán 18 órától Balázs K. Attila, Tamás Kincső és Zsidó Ferenc írók találkoznak a közönséggel a Bod Péter Megyei Könyvtárban.

Székelyhon

2024. február 27., 16:542024. február 27., 16:54

A Magyar Írószövetség kezdeményezésére 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük a magyar költészet napját, 1984 óta szeptember 21-én, Az ember tragédiája ősbemutatójának évfordulóján a magyar dráma napját, 2018 óta február 18-án, Jókai Mór születésnapján pedig a magyar széppróza napját. Ez utóbbi a könyvbemutatók, író-olvasó találkozók, irodalmi estek révén teremt lehetőséget a magyar széppróza értékeinek minél szélesebb körben történő megismerésére, megbecsülésre.

Balázs K. Attila (sz.: 1973, Barót) költő, prózaíró tanulmányait Székelykeresztúron és Kolozsváron végezte, elektrotechnikai mérnöki, illetve magyar-angol szakos tanári képesítést szerezve. 2000-től kisebb-nagyobb megszakításokkal közöl verset és prózát erdélyi és anyaországi folyóiratokban.

Önálló kötetei: Vizuáliák (versek, Kriterion, Kolozsvár, 2009); A zöld fotel lakója (regény, Fiatal Írók Szövetsége, Budapest, 2013); Homokóriás (novellák, Erdélyi Híradó Kiadó, Fiatal Írók Szövetsége, 2019).

Tamás Kincső (1982, Csíkszereda) szülővárosában, a Márton Áron Gimnáziumban érettségizett, ezt követően Marosvásárhelyen, a MOGYE Gyógyszerészeti Karán szerzett diplomát, majd Kolozsváron klinikai gyógyszerészként szakosodott. 2014-től magyarországi és erdélyi folyóiratokban jelennek meg novellái, regényrészletei.

Kötetei: A Csinált-patak állatkertje (Mentor Könyvek Kiadó, Marosvásárhely, 2016); Módos asszony üres kézzel (Mentor Könyvek Kiadó, Marosvásárhely, 2017); Fehér kavicsok (Kriterion Könyvkiadó, Kolozsvár, 2018).

Zsidó Ferenc (1976, Székelyudvarhely) író, kritikus, szerkesztő a székelykeresztúri Orbán Balázs Gimnáziumban végezte (1995) középiskolai tanulmányait, 1999-ben a bukaresti egyetem Idegen Nyelvek és Irodalmak Karának Hungarológiai Tanszékén szerzett magyar-német szakos tanári diplomát, 2008-ban pedig a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetemen a bölcsésztudományok doktorává avatták. 1999 és 2003 között a székelyudvarhelyi Palló Imre Művészeti Szakközépiskolában tanított, 2003–2004-ben a Krónika napilapnál volt szerkesztő, 2013 és 2019 között az eirodalom.ro című irodalmi portált szerkesztette. 2020 szeptemberétől a csíkszeredai Székelyföld kulturális folyóirat főszerkesztője. Első prózáit 1998-ban közölte, azóta novellái, regényrészletei, irodalomkritikái jelennek meg hazai és magyarországi folyóiratokban.

Fontosabb kötetei: Szalmatánc (regény, Mentor Kiadó, Marosvásárhely, 2002); Csigaterpesz (novellák, Erdélyi Híradó Kiadó, Kolozsvár – FISZ, Budapest, 2005); Autóstoppal Európában (regényes útirajz, Pallas Akadémia Kiadó, Csíkszereda, 2007); Laska Lajos (rövidprózák, Pro-Print Kiadó, Csíkszereda, 2012, 2013), Csak egyenesen! (irodalomkritikák, Erdélyi Híradó Kiadó, Kolozsvár – FISZ, Budapest, 2016); Huszonnégy (regény, Gutenberg Kiadó, Csíkszereda, 2017, 2018); Trendek és elhajlások (irodalomkritikák, Lector Kiadó, Marosvásárhely, 2021); A fák magukhoz húzzák az esőt (regény, Gutenberg Kiadó, Csíkszereda, 2024).

Hirdetés

A szerdai találkozón a szerzőkkel Dimény H. Árpád költő beszélget. Az esemény házigazdája Szonda Szabolcs könyvtárigazgató.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 20., péntek

Az előttünk álló hétvége egyedisége miatt öt dolgot ajánl a rendőrség

Tekintettel az időjárási körülményekre, valamint az egyes megyékben a héten záruló, másutt viszont a jövő héten kezdődő sívakációra, a rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic egy sor ajánlást tett közzé a járművezetőknek.

Az előttünk álló hétvége egyedisége miatt öt dolgot ajánl a rendőrség
Hirdetés
2026. február 20., péntek

Ha így marad, nem tart ki a következő fűtési idény végéig a most meghosszabbított villanyszámla-támogatási program

Meghosszabbították 2026. december végéig a villanyszámla-támogatási programot – tájékoztatott pénteken az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).

Ha így marad, nem tart ki a következő fűtési idény végéig a most meghosszabbított villanyszámla-támogatási program
2026. február 20., péntek

Hargita megyei kliensei is voltak a drogdílernek a rendőrség szerint

Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.

Hargita megyei kliensei is voltak a drogdílernek a rendőrség szerint
2026. február 20., péntek

Csökkenő átoltottság, növekvő halálozás – az álhíreket okolja az egészségügyi miniszter

Az egyre aggasztóbb méreteket öltő félretájékoztatás miatt csökkent jelentős mértékben a kanyaró elleni átoltottság – jelentette ki pénteken az egészségügyi miniszter.

Csökkenő átoltottság, növekvő halálozás – az álhíreket okolja az egészségügyi miniszter
Hirdetés
2026. február 20., péntek

Több-biztosítós rendszert vezetnének be az egészségügyben

Több választási lehetőségük lesz a betegeknek, ha megtörik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNSAS) monopóliuma – jelentette ki Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.

Több-biztosítós rendszert vezetnének be az egészségügyben
2026. február 20., péntek

Szelesre fordul az időjárás, ónos esőre, újabb havazásokra is van kilátás

Az ország 16 megyéjét és Bukarestet érintő sárga riasztást adott ki pénteken a szeles, csapadékos időjárás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön csak Kovászna megye egy részére érvényes a riasztás.

Szelesre fordul az időjárás, ónos esőre, újabb havazásokra is van kilátás
2026. február 20., péntek

Szombati keresztutak a csíksomlyói Jézus-hágón a nagyböjtben

A nagyböjt minden szombatján déli 12 órától keresztúti ájtatosságot végeznek a csíksomlyói Kálvárián, a Jézus-hágón. A szervezők közösségi imára hívnak mindenkit, aki fontosnak tartja a nagyböjti elcsendesedést és hisz a közös könyörgés erejében.

Szombati keresztutak a csíksomlyói Jézus-hágón a nagyböjtben
Hirdetés
2026. február 20., péntek

Nicușor Dan Washingtonban: Stratégiai szinten erős a román–amerikai partnerség

A Románia és az Egyesült Államok közötti kapcsolat rendkívül érett, kölcsönös érdekekkel – jelentette ki Nicușor Dan csütörtökön Washingtonban, ahol részt vett a Donald Trump amerikai elnök által kezdeményezett Béketanács ülésén.

Nicușor Dan Washingtonban: Stratégiai szinten erős a román–amerikai partnerség
2026. február 20., péntek

Elsüllyedt egy román lobogó alatt közlekedő hajó Sulinánál

Elsüllyedt egy konvojban haladó hajó csütörtökön a Sulina-csatorna jobb partján, a Duna 33. tengeri mérföldjénél.

Elsüllyedt egy román lobogó alatt közlekedő hajó Sulinánál
2026. február 19., csütörtök

Béketanács: Trump miniszterelnökként mutatta be Nicușor Dant, de a román népet csodálatosnak nevezte

Mindenki békét, stabilitást és jólétet akar Gázában, de a kérdés az, hogyan tudunk ezért cselekedni – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön Washingtonban, a Béketanács első ülésén mondott beszédében.

Béketanács: Trump miniszterelnökként mutatta be Nicușor Dant, de a román népet csodálatosnak nevezte
Hirdetés