
Két részben készül el a község számára fontos beruházás
Fotó: Pinti Attila
Második nekifutásra, másfél év kényszerszünet után kezdődhet el Gyimesközéplokon a víz- és szennyvízhálózat építése, amelyre korábban európai uniós támogatást nyert a község. A rendszert a következő években bővítenék, mert az Anghel Saligny program is biztosít erre finanszírozást.
2022. július 15., 19:482022. július 15., 19:48
A beruházást tavaly tavasszal kellett volna elkezdeni, de kiderült, hogy a Szatmár megyei cég, amellyel a közbeszerzési eljárás nyomán szerződést írtak alá, ezt nem gondolta komolyan.
Az árakat újra kellett számolni, amely a község önrészének további növelését jelentette a 2,5 millió euró értékű uniós finanszírozás kiegészítésére. Idén ismét meghirdették a licitet, ezúttal egy Vâlcea megyei vállalkozás bizonyult nyertesnek, amely 15,8 millió lejért vállalta a víz- és szennyvízhálózat építését – tudtuk meg Gergely Károly polgármestertől.
– ismertette az elöljáró. Igyekezni kell, mert jövő év végéig be kell fejezni a beruházást a finanszírozási szerződés szerint.
A munkálatok során az ivóvizet Jávárdi patakától, bővizű forrásból fogják be, ahol
A szennyvíztisztító állomást a község felső végén, a megyehatár közelében tervezik építeni, ott a község erre a célra területet vásárolt. A község további 27 millió lejes támogatást kap az elkövetkező évek során az Anghel Saligny programból is a víz- és csatornahálózatok építésére. Mint a községvezető vázolta,
Így további források befogásával lehet majd vezetékes ivóvizet biztosítani Sötétpatak, Borospatak, illetve Antalokpataka lakossága, valamint más településrészek számára, a szennyvízhálózatot pedig az elkészülő tisztítóállomáshoz vezetik, amelynek kapacitása megfelelő lesz a bővítés után is. Az első lépés a szükséges tanulmányok, majd a tervek elkészítése lesz Gergely Károly szerint.
Ha a bővítés is megtörténik, a község legnagyobb része, néhány távolabb eső helyszín kivételével megfelelő víz- és csatornahálózattal rendelkezik majd.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
szóljon hozzá!