Enyhén indult a reggel Udvarhelyen tegnaphoz képest, Csíkban pedig pont fordítva: csütörtök hajnalban volt jóval hidegebb, mint egy nappal korábban.
2024. október 03., 10:562024. október 03., 11:08
2024. október 03., 11:082024. október 03., 11:08
Szerda és csütörtök reggeli minimum hőmérsékletek. Jobbra és balra húzva előtárul a teljes kép. Forrás: ANM
Szerdához képest enyhén indult a nap Székelyudvarhelyen, csütörtök hajnalban 5,6 Celsius-fokot mértek, ami jóval barátibb a szerdai fagypontközeli, 0,2 fokos értéknél. Bizony
Ehhez képest Csíkszeredában nem hűlt úgy le szerdán, a Csíki-medencéhez képest igazán enyhe 4,9 fok volt, csütörtökön viszont már hűvösebben indult a nap, 1,2 fokról – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) adataiból.
Ami a szolgálat csütörtökre vonatkozó előrejelzést illeti, Erdély-szerte szép időre lehet számítani, napközben 18–25 Celsius-fokig melegszik fel a levegő hőmérséklete, többnyire tiszta égbolttal, enyhe széllel, jobbára csapadékmentesen.
Ha a koalíciós pártok szerdán megállapodnak az állami költségvetés tervezetének végső formájáról, a parlament március 15. és 17. között megvitathatja a jogszabályjavaslatot – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Aláírta kedden Nicușor Dan államfő a Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszteri kinevezéséről szóló dekrétumot. Az új miniszter 16 órakor teszi le a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok számára elengedhetetlen a névjegyzékbe való regisztráció, ha részt kívánnak venni a magyarországi országgyűlési választásokon. Március 18-ig még megtehetik.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
Az oltásokkal kapcsolatos kampányt indít az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A 2026-os állami költségvetés felelős és kiegyensúlyozott lesz, minden eddiginél nagyobb összeget fordítanak beruházásokra és rekordösszegű uniós forrás lehívásával számolnak - jelentette ki kedden Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Közlekedési baleset történt kedd reggel a 12A jelzésű országút és a 123E megyei út kereszteződésében, Csíkdelne település bejáratánál.
A közel-keleti konfliktus térségében rekedt összesen 318 román állampolgár térhetett haza Romániába azzal a két különjárattal, amelyek a keddre virradó éjszaka szálltak le az otopeni-i repülőtéren – számolt be Oana Țoiu külügyminiszter.
Kétszer annyi cég kezdte az idei évet a bezáráshoz vezető folyamat elindításával Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint tavaly januárban. Országos viszonylatban csak feleannyival nőtt a cégfeloszlatások száma, mint a három székelyföldi megyében.
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.