
Képünk illusztráció
Fotó: Balázs Attila/MTI
Június elsejétől további, a koronavírus-járvány megfékezése érdekében megszabott korlátozásokat oldanak fel, például a teraszok is megnyithatnak a fizikai távolságtartás feltételeinek betartásával – írja az Agerpres hírügynökség Nelu Tătaru egészségügyi miniszter kedd esti nyilatkozatára hivatkozva.
2020. május 27., 09:222020. május 27., 09:22
A hét végén felmérik az első korlátozások feloldása óta eltelt 14 napot és eldöntik, milyen
– mondta a miniszter a B1 Televízió műsorában. A lazításokat közös miniszteri rendeletekben fogják szabályozni, tette hozzá.
Az egészségügyi miniszter szerint a strandokat valószínűleg június 15-étől meg lehet nyitni, ha minden jól megy, de továbbra is be kell tartani a személyes távolságtartásra és a higiéniára vonatkozó szabályokat.
Az RMDSZ parlamenti képviselői és szenátorai jelen lesznek az ülésteremben a bizalmatlansági indítvány vitáján, de nem fognak szavazni – jelentette be hétfőn Kelemen Hunor.
Felmelegszik az idő az egész országban, a nappali értékek egyes régiókban akár a 28 Celsius-fokot is elérhetik, míg az éjszakai minimumok több helyen is csak 12–13 fokig esnek vissza.
Két ittas sofőrt és egy bejegyzetlen gépjárművel közlekedőt is lefüleltek a rendőrök Gyergyó- és Udvarhelyszéken a hosszú hétvége folyamán.
Újabb történelmi mélypontra került hétfőn a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,1998 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 5,81 banis (1,1 százalékos) emelkedést jelent a csütörtöki 5,1417 lejhez képest.
A május 1-jei hosszú hétvégén több mint 37 ezer bírságot szabott ki a rendőrség, összesen mintegy 16,5 millió lej értékben.
Jelentős felmelegedéssel indul május első hete, az elmúlt napok szokatlanul hideg időjárását az átlagosnál melegebb napok követik. Az ország egyes részein a hőmérséklet a 30 fokot is elérheti, csapadékra pedig csak a hét második felében számíthatunk.
Jókora büntetést kapott az a sofőr, akit helikopterből figyeltek, amint figyelmen kívül hagyja a közlekedési szabályokat.
Nemzetközi hadgyakorlatot rendeznek az erdélyi Nagysinken május 7–23. között, amelyre vasárnaptól kezdődően több szövetséges országból érkezik haditechnika – közölte a román védelmi minisztérium (MApN).
Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.
Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.
szóljon hozzá!