
Egyre többen érkeznek, és még több menekültre számítanak Marosvásárhelyen is
Fotó: Haáz Vince
Míg korábban a Maros megyébe érkező menekültek alig egy-két napot töltöttek az ideiglenes szálláshelyeiken, most már sokan vannak, akik maradnának. Eddig 1500 ukrajnai menekült érkezett, jelenleg 330-an tartózkodnak itt.
2022. március 13., 18:072022. március 13., 18:07
Napok óta várják annak a 35 gyereknek az érkezését, akik már egy hete elindultak Ukrajnából, de – egyelőre ismeretlen okok miatt – még nem érkeztek meg Marosvásárhelyre.
– válaszolta Váry Florentina, Marosvásárhely Polgármesteri Hivatalának munkatársa, aki a Székelyhon érdeklődésére elmondta, az Ifjúsági szállodát két éve nem használták, most előkészítették a menekültek fogadására. „Nap mint nap érkeznek, általában egy-két napot töltenek nálunk és utaznak tovább. Eddig így volt, de most már vannak, akik maradnának. Egyre többen jönnek, nem tudom, hogyan tudjuk megoldani, hogy mindenkinek jusson szállás” – mondta.
A hivatal munkatársa arról is beszélt, hogy akik Marosvásárhelyre érkeznek és a városháza szálláslehetőségét veszik igénybe, azok addig maradhatnak, ameddig akarnak. Naponta 20 lejt kapnak személyenként meleg ebédre, amit a közeli étteremben el is költhetnek. Azon kívül a reggelit és vacsorát az adományokból fedezik, amit az Ifjúsági Házban gyűjtenek. Adományokra folyamatosan szükség van, a tartós élelmiszer mellett gyerekruhákra és lábbelikre, tisztálkodó szerekre, pelenkára, takarókra, ezért a gyűjtést végző szervezetek továbbra is számítanak a marosvásárhelyiek segítőkészségére.
Damian Samoilă, a kormányhivatal szóvivője a Székelyhonnak elmondta,
Az ide érkezőkről a hivatal mellett nagyon sok magánszemély, vállalat, egyesület gondoskodik, saját lakásaikba, szolgálati szálláshelyekre, panziókba, szállodákba fogadják be őket.
Egészen elképesztő tűzesetet rögzített egy térfigyelő kamera a Hunyad megyei Szászvárosban szerdán. A felvételek tanúsága szerint egy négyes Golfból szivárgott az üzemanyag, de a sofőr elindult vele, szikra keletkezett, és lángcsíkot hagyott maga után.
A kormány március végéig bemutatja a villamosenergia árának csökkentését célzó intézkedési tervét – jelentette ki Ilie Bolojan csütörtökön.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy a kormány elfogadta a sürgősségi rendeletet, amely alapján a földgáz árát jövő tavaszig a jelenlegi szinten tartják.
Bár szerdára várták, Hankó Balázs miniszter csütörtökön tudott hosszabb lélegzetvételű látogatást tenni Kézdivásárhelyre. És ha már jött, újfent nyilvánvalóvá tette: a székelyek változatlanul számíthatnak a magyar kormány támogatására.
Két súlyos betegséggel kezelt gyermek számára keresnek sürgősen 0 Rh pozitív véradókat, valamint trombocita-donorokat. A felhívás elsősorban a Marosvásárhelyen élőket érinti, de a családok más településekről is segítik az önkéntesek utaztatását.
Románia azok közé az uniós tagországok közé tartozik, amelyekben a legkisebb mértékben nőtt az üzemanyag ára a közel-keleti konfliktus kirobbanása óta – nyilatkozta csütörtökön Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Közvitára bocsátotta csütörtökön az oktatási minisztérium a tantárgyversenyeken kiemelkedően teljesítő tanulók középiskolai beiratkozásának módszertanát szabályozó rendelet tervezetét.
Megerősödő szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia egész területére.
A szerencsejáték-termek működésének engedélyezését önkormányzati hatáskörbe utaló sürgősségi kormányrendelet tisztázását kéri a Brassó megyei prefektustól Barcarozsnyó polgármestere.
Együtt a nemzet! Gyarapodó Erdély címmel készült összegző kiadvány azokról az eredményekről, amelyeket az erdélyi magyar közösség és a magyar kormány az elmúlt másfél évtizedben közösen ért el. A kiadványt az erdélyi magyar családokhoz is eljuttatják.
szóljon hozzá!