Hirdetés
Hirdetés

Egyre több a panasz: sok fogyasztó nyár közepe óta nem kapott számlát az energiaszolgáltatójától

A fogyasztók egy része nem is tudja azt, hogy nem fordulhat az elő, hogy egy hónapra nem kap számlát a szolgáltatótól •  Fotó: Sándor Csilla

A fogyasztók egy része nem is tudja azt, hogy nem fordulhat az elő, hogy egy hónapra nem kap számlát a szolgáltatótól

Fotó: Sándor Csilla

Megsokasodtak az utóbbi időben az energiaszolgáltató vállalatok elleni panaszok a fogyasztóvédelmi hatóságnál. Az intézmény Hargita megyei kirendeltségéhez másfél hónap alatt annyi fogyasztó nyújtott be ilyen jellegű panaszt, mint máskor fél év, egy év alatt.

Széchely István

2022. október 02., 19:122022. október 02., 19:12

Sok fogyasztó már nyár közepe óta nem kapott számlát az energiaszolgáltató vállalattól, emiatt panasszal fordultak a fogyasztóvédelmi hatósághoz. Hargita megyében az ilyen jellegű bejelentések teszik ki az energiaszolgáltatók elleni panaszok döntő többségét – tudtuk meg Laurențiu Moldovantól. A fogyasztóvédelmi felügyelőség Hargita megyei kirendeltségének vezetője arról számolt be lapunknak, hogy

„majdnem minden reklamáció arról szól, hogy már június óta nem kaptak számlát a szolgáltatótól”, főként az áramszolgáltató vállalattól.

Hirdetés

A Hargita megyei fogyasztóvédelmi hatósághoz augusztus elejétől szeptember közepéig mintegy harminc ilyen panasz érkezett, ami önmagában nem tűnhet soknak, ám amint azt az intézményvezetőtől megtudtuk, korábban fél év, egy év alatt kaptak ennyi panaszt az energiaszolgáltató vállalatokra.

A számlázás elmulasztása miatt tekintélyes bírságot kaptak az érintett szolgáltatók, hiszen a fogyasztóvédelem minden alkalommal 10-15 ezer lej értékben bírságolt, ha a kivizsgálás során jogosnak bizonyult a panasz.

A bejelentések többségét már kivizsgálták, mindössze néhány ügy van még folyamatban.

Forduljanak a fogyasztóvédelemhez

Laurențiu Moldovan arról is beszámolt, hogy számlázás elmulasztásának az okainak a feltárása érdekében kérdőívet küldtek az energiaszolgáltató vállalatoknak, ezekre harminc napon belül várnak választ – még nem érkeztek meg a hatósághoz a kitöltött kérdőívek.

A panaszok kivizsgálásakor az érintett energiaszolgáltatók ugyan kötelesek voltak magyarázatot adni a mulasztás okára, ám semmitmondó válaszokat küldtek a fogyasztóvédelemnek, ezért döntöttek a kérdőívek kiküldéséről

– közölte a hatóság megyei vezetője.

Az energiaszolgáltató vállatokkal megkötött fogyasztói szerződésekben többnyire szerepel az, hogy legkésőbb a hónap 15-ik napjáig ki kell küldjék az előző hónapra vonatkozó számlát.

A fogyasztók egy része lehet, nem is tudja azt, hogy nem fordulhat az elő, hogy egy hónapra nem kap számlát a szolgáltatótól, az pedig végképp nem, hogy több hónapig elmulasztja kiküldeni a számlát az érintett vállalat

– hívta fel a figyelmet Laurențiu Moldovan, azt javasolva az ilyen helyzetben lévőknek, hogy forduljanak a fogyasztóvédelemhez.

Elmondta ugyanakkor azt is, hogy a szolgáltatók nem állíthatnak ki több havi fogyasztásról számlákat, tehát

fogyasztóvédelmi szempontból az sem megengedett, hogy a mulasztás miatt nagy összegű, több hónapra kiterjedő számlákat küldjön ki a szolgáltató.

„Lehet, hogy a közeljövőben a nagy számlák miatt özönlenek majd a panaszok” – jegyezte meg a felügyelőség vezetője.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 09., kedd

Nem tervez visszalépni a kormányalakítási szándékától Eugen Tomac

Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök cáfolta azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.

Nem tervez visszalépni a kormányalakítási szándékától Eugen Tomac
Hirdetés
2026. június 09., kedd

Összeszedte magát az Xbox – ezeket a videójátékokat várjuk a GTA 6 mellett (2.)

Ígéretes line-upot mutatott a Microsoft-tulajdonú Xbox Studios a Summer Game Fest utáni projektbemutatóján. Ezekből válogattuk ki a számunkra tíz legígéretesebbet, amit akár már holnaptól is játszanánk.

Összeszedte magát az Xbox – ezeket a videójátékokat várjuk a GTA 6 mellett (2.)
2026. június 09., kedd

Nem a gyermekeinkkel kell kezdeni az eszközhasználati szokások megváltoztatását, hanem magunkkal

Az okostelefon nemcsak a gyerekek, hanem a szülők életét is gyökeresen átírta. Balatoni Mónika digitáliskultúra-kutató Marosvásárhelyen az MCC rendezvényén járta körül a digitális kihívásokat, amelyekkel egy szülő szembesül ma – mintha vakon repülne.

Nem a gyermekeinkkel kell kezdeni az eszközhasználati szokások megváltoztatását, hanem magunkkal
2026. június 09., kedd

Adok-kapok a marosvásárhelyi városháza és a Maros megyei prefektúra közt a szemétügyben

Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.

Adok-kapok a marosvásárhelyi városháza és a Maros megyei prefektúra közt a szemétügyben
Hirdetés
2026. június 09., kedd

Kiderült, mikor nyithatják meg a Transzfogarasi utat

Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.

Kiderült, mikor nyithatják meg a Transzfogarasi utat
2026. június 09., kedd

Hamarosan indul az idei roncsautóprogram, fontos újdonságot jelentettek be

Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.

Hamarosan indul az idei roncsautóprogram,  fontos újdonságot jelentettek be
2026. június 09., kedd

A környezetvédelmi miniszter szerint nem mindenhol lövik ki a településre bejáró veszélyes medvéket

Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.

A környezetvédelmi miniszter szerint nem mindenhol lövik ki a településre bejáró veszélyes medvéket
Hirdetés
2026. június 09., kedd

Kelemen Hunor: a közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik

Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.

Kelemen Hunor: a közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik
2026. június 09., kedd

Tomac: nem a személyes kormányomnak, hanem Románia kormányának kérek bizalmat

Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.

Tomac: nem a személyes kormányomnak, hanem Románia kormányának kérek bizalmat
2026. június 09., kedd

Călin Georgescu Nicușor Dan felfüggesztésére biztatja a pártokat

Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.

Călin Georgescu Nicușor Dan felfüggesztésére biztatja a pártokat
Hirdetés