
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az esetszámok továbbra sem nőttek jelentős mértékben Hargita megyében, az elhunytak száma viszont magasabb volt szerdán, mint korábban bármikor: hat koronavírussal összefüggésbe hozható haláleset történt az elmúlt 24 órában a térségben.
2020. november 04., 14:402020. november 04., 14:40
Hargita megyében 82 új koronavírus-fertőzést igazoltak szerdán, ezzel 3308-ra nőtt a járvány kezdete óta a térségben azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Emellett
Gyógyultnak 77 személyt nyilvánítottak az elmúlt 24 órában, ezáltal 2093-ra emelkedett a fertőzést eddig legyőzők száma. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 238, otthoni elkülönítésben 742-en vannak, 124 beteg esetében pedig még folyamatban van a járványügyi vizsgálat, tehát ezután dől el, hogy kórházba vagy otthoni elkülönítésbe kerülnek. Házi karanténban 1114-en tartózkodnak a megyében.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal tíz páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában, amelyből az is kiderül, hogy a megyében 2,77-re csökkent az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma.
Az elmúlt huszonnégy órában újabb rekordszámú megbetegedést, 8651 új koronavírusos esetet regisztráltak Romániában.

Újabb rekordszámú megbetegedést, 8651 új koronavírusos esetet regisztráltak Romániában az elmúlt huszonnégy órában. A koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma 146-tal nőtt, míg jelenleg 1001 pácienst kezelnek intenzív osztályon.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Gyimesben született, ma már Brassóban épít karriert a 25 éves Bârsan Claudia. Román anyanyelvű, de kiválóan beszél magyarul és angolul is. Meggyőződése, hogy a fejlődés kulcsa a bátorság, a félelem pedig inkább iránytű, mint akadály.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
„1,5 millió euró értékű uniós támogatást nyertünk a csittszentiváni iskola fejlesztésére” – jelentette be közösségi oldalán Mezőpanit polgármestere, Bodó Előd Barna.
4 hozzászólás