
Sokszor landol kukában az ünnepi menü egy része. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Olyan ételmennyiség felhalmozásával készül a lakosság egy része az ünnepekre, amit nem mindig sikerül maradéktalanul elfogyasztani. Éppen ezért a sepsiszentgyörgyi ifjúsági iroda decemberben az ételpazarlásra hívja fel a figyelmet: arra kéri a lakosságot, hogy tudatosabban vásároljanak és főzzenek az ünnepi időszakban is.
2023. december 06., 15:532023. december 06., 15:53
Mára már el sem tudnánk képzelni a karácsonyt és az újévi összejöveteleket kiadós ebédek, hidegtálak és desszertek nélkül. Az asztalokra ilyenkor húsleves és töltött káposzta, disznósült és lencse, bejgli és fánk kerül, néha „ipari” mennyiségben, amelyet sokszor egy nagyobb család is képtelen elfogyasztani a pár napos ünnep alatt. Az önkormányzat által indított effAct kezdeményezői októberben a bevásárlási, novemberben az öltözködési szokásokra világítottak rá, most pedig
Bár a probléma nemcsak decemberben áll fenn, a karácsonyi és szilveszteri időszakban látványosabban mutatkozik meg a pocsékolás.
– fogalmaztak a szervezők a Facebookon közzétett bejegyzésükben.
Felhívták a figyelmet arra is, hogy bőven van élelmiszerüzlet, amelyek lehetőséget teremtenek arra is, hogy több alkalommal, kevés élelmet vigyünk haza, és ne halmozzuk fel őket, mert akkor valószínűbb, hogy megromlanak és a kukában végzik.
– áll a decemberi felhívásban.
Míg az átlagember megengedheti magának, hogy változatos fogásokat varázsoljon a tányérra karácsonykor, addig
A túlköltekezés helyett így érdemesebb lehet adományozni és a helyi szervezeteken keresztül segíteni a nélkülözőket.
A sepsiszentgyörgyiek többféle módon is adakozhatnak. A Kovászna megyei Vöröskereszt idén is megszervezi a karácsonyi tombolát, amelynek megvásárlásával segíthetünk tartós élelmiszerhez juttatni a környékbeli hátrányos helyzetű családokat. Ugyanakkor a Diakónia Keresztyén Alapítvány is adománygyűjtésbe fogott, és arra kérik a lakosságot, hogy aki teheti, ajánlja fel egy vacsorája árát a rászoruló gyermekeknek, hiszen egy étkezés ára akár több napi meleg ételt és délutáni foglalkozást is jelenthet számukra.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
szóljon hozzá!