
Csibi Attila és Novák Levente
Fotó: Haáz Vince
Az RMDSZ Maros megyei szervezetében lezárult a jelöltállítási folyamat: közel ötven polgármesterjelölt mellett az RMDSZ a jelenlegi 412 helyi önkormányzati képviselő számát is növelné a júniusi helyhatósági választásokon – többek között erről beszéltek csütörtöki sajtótájékoztatójukon az RMDSZ megyei vezetői.
2024. április 11., 15:562024. április 11., 15:56
2024. április 12., 08:382024. április 12., 08:38
Elsősorban az európai parlamenti választások aggasztják Novák Leventét, az RMDSZ Maros megyei szervezetének ügyvezető elnökét, szenátort, aki szerint
– erről egy csütörtöki sajtóeseményen beszélt. Mint jelezte, Erdélyen kívül az RMDSZ-nek nem lesznek önkormányzati és polgármesterjelöltjei, így nem tudni, hogy hogyan sikerül mozgósítani ott a szavazókat.
A politikus szerint
Csibi Attila Zoltán, az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöke szerint fontos, hogy a polgármester egy megoldóember legyen, betöltse azt a feladatot, amit elvárnak az emberek. „Nemcsak hidakat és utakat kell építsenek, hanem közösséget is. Maros megyében harcolnunk kell, hogy megmaradjon a béke és a nehezen kialakított egyensúly. Ehhez nekünk, magyaroknak erősnek és egységesnek kell lennünk.
– hívta fel a figyelmet Csibi Attila Zoltán, aki azt mondta, hogy bizalmat akarnak építeni és növekedni az egész megyében.
Újságírói kérdésére válaszolva Csibi Attila Zoltán elmondta: még zajlanak az egyeztetések az EMSZ és a Magyar Polgári Erő képviselőivel, körvonalazódik az összefogás. Kiemelte, nem kizárt, hogy
Novák Levente hozzátette: minden magyar ember szavazatára szükség van.
Egyébként az RMDSZ Maros megyei szervezetében lezárult a jelöltállítási folyamat. Ennek apropóján mindketten hangsúlyozták: négy évvel ezelőtt az RMDSZ történelmi sikert aratott Marosvásárhelyen, Szászrégenben és Maros megye több településen.
Az eddigi településeken kívül Dicsőszentmártonban, Szászbogácson és Marosbogáton is indítanak polgármester-jelöltet, és van pár település, ahol az eddigi vezetőjük nem szeretne újrázni (Csíkfalva, Beresztelke, Erdőszentgyörgy, Havad, Kibéd és Sóvárad).
Az RMDSZ Maros megyében Péter Ferenc jelenlegi tanácselnököt indítja a megyei önkormányzat elnöki székéért, míg Marosvásárhelyen a második mandátumáért is függetlenként induló Soós Zoltán polgármestert támogatja.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
szóljon hozzá!