
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Egy ideje újabb kóbor kutyák jelentek meg Csíkszereda központi zónájában, a Kőrösi Csoma Sándor utca szomszédságában. A gazdátlan, falkában csatangoló állatok járókelőkre is rátámadnak.
2020. július 02., 12:092020. július 02., 12:09
„Napközben csak a kellemetlen szagukat lehet érezni, de este és éjszaka minden neszre csapatostól szaladnak ki és hosszú percekig ugatnak” – osztotta meg rossz tapasztalatait egy idős nő. Hozzátette, az utcában van egy elhagyatott ingatlan, napközben ott húzza meg magát a 4–5 fős falka, éjszaka pedig a mellette levő zöldövezetben tanyáznak. Egy másik lakos szemtanúja volt, amint az utcában sétáló férfira rátámadt három közepes termetű kutya, a férfi pedig kénytelen volt bemenekülni a közeli tömbházba.
– jelezte a hölgy.
A hargitai megyeszékhelyen a kóbor ebek begyűjtése a Pro Animalia Egyesület hatásköre. Száva Emese ügyvezető igazgató értesült az említett állatokról, tudomása szerint azonban nem agresszívek az említett állatok. A bejelentésről is tudnak, de – mint fogalmazott – sokrétű a probléma. „Az állatokat valaki reggel és este is eteti. Nekünk nincs hatáskörünk, hogy egy helybélinek megtiltsuk az állatok etetését, de a probléma oka elsődlegesen ez.” Mint mondta,
„A Kőrösi Csoma Sándor utca esetében a járókelők miatt nem lehetséges altatólövedékek használata, így a befogásuk is nehézkes” – tért ki. A felbukkanó kóbor ebek kapcsán megjegyezte, leginkább a romákat kísérő kutyák miatt alakulnak ki kisebb falkák a városban. „Hiába számolunk fel több ilyen falkát, a két nagy városi romatelepen időről időre »újratermelődik« az állomány, a szekeres vagy gyalogos »kíséret« pedig sokszor bent marad a városban”. A csíktaplocai menhelyük jelenleg telt házzal működik.
A kérdés kapcsán felkerestük Szőke Domokos csíkszeredai alpolgármestert is. „Amennyiben bejelentés érkezik a lakók részéről kóbor állatokról – amelyről nekem nincs tudomásom jelenleg –, a polgármesteri hivatal felkéri az állatmenhelyet azok elszállítására, ugyanis szerződésben állunk a Pro Animalia Egyesülettel.” Mint mondta, sokszor ez egy bonyolultabb folyamat, hiszen sokszor a bejelentést követően a csapat kiszáll ugyan a helyszínre, de addigra legtöbbször az állatok már továbbállnak.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
A Moody's elismerte azokat a fontos lépéseket, amelyeket Románia az elmúlt évben a költségvetési egyensúly megteremtése és a kiadások visszafogása érdekében tett – közölte a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Légköri instabilitásra, megerősödő szélre, viharokra és jelentős mennyiségű csapadékot hozó záporokra vonatkozó, sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetés a székelyföldi megyéket is érinti.
Jelenleg 14 megye 133 településén korlátozzák a vezetékes vízellátást a rendelkezésre álló vízkészletek csökkenése miatt – derül ki a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) péntek este közölt adataiból.
Csatlakozva az országos szintű energiatakarékossági mozgalomhoz – amelyre az energiaügyi minisztérium kérte fel a lakosságot és a nagyfogyasztókat –, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat is visszafogja energiafogyasztását.
4 hozzászólás