
Fotó: Veres Nándor
Háromszor figyelmeztették a Ro-Alert rendszeren keresztül Csíkszentdomokos lakosságát a hétvégén, hogy medve jár a község Bános részén. Egyelőre elűzték a vadat.
2024. április 21., 15:012024. április 21., 15:01
2024. április 21., 19:422024. április 21., 19:42
Karda Róbert, Csíkszentdomokos polgármestere a Székelyhon megkeresésére elmondta, hogy a község Bános részére jár be gyakran a medve.
– vetette fel a gondokat a községvezető. Hozzátette, hogy mivel nincsenek megjelölve,
Egyébként egy bizottság, amelynek tagja a csendőrség, a polgármesteri hivatal és a vadásztársulat képviselője, valamint egy állatorvos döntik el a körülmények alapján, hogy hogyan tovább, elűzik, vagy áthelyezik máshová a vadat, vagy adott esetben, ha veszélyt jelent emberre, akkor kilövik.
Szombaton 18 óra után egy, vasárnap 14 óra körül két Ro-Alert üzenetben figyelmeztette a Hargita megyei tűzoltóság a felcsíki lakosságot a medveveszélyre.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
szóljon hozzá!