Kigyúlt a harmadik gyertya Székelyudvarhely közös adventi koszorúján, és megnyíltak a fénybejárók, amelyek a karácsonyi vásárra nyitnak kaput. Ízes, hangulatos, fűszeres, édes, meleg, otthonos, különleges a kínálat – örömvasárnaptól angyalcsengetésig. Ferkő Andor református lelkipásztor buzdítása: ezen a karácsonyon engedjük be az Úristent, várjuk énekszóval!
2019. december 15., 21:142019. december 15., 21:14
2019. december 15., 21:152019. december 15., 21:15
Fotó: Veres Nándor
Kigyúlt a harmadik gyertya Székelyudvarhely közös adventi koszorúján, és megnyíltak a fénybejárók, amelyek a karácsonyi vásárra nyitnak kaput. Ízes, hangulatos, fűszeres, édes, meleg, otthonos, különleges a kínálat – örömvasárnaptól angyalcsengetésig. Ferkő Andor református lelkipásztor buzdítása: ezen a karácsonyon engedjük be az Úristent, várjuk énekszóval!
2019. december 15., 21:142019. december 15., 21:14
2019. december 15., 21:152019. december 15., 21:15
Fotó: Veres Nándor
Az ószövetségi adventben a nép mint Messiást, Isten bárányát várta, aki elveszi a világ bűneit, avagy a Juda oroszlánját – szólt a rendezvényt nyitó szentírási gondolat. Ferkő Andor lelkipásztor a tevékeny várakozást helyezte előtérbe Dsida-i értelemben: tekintet nélkül mondogatni kell a vigasztaló igét, bármely körülményben. A költemény harminc évvel ezelőtt Temesváron is elhangzott... Jelen adventünkben mi is várjuk a Bárányt, aki elveszi a világ bűneit, és az oroszlánt, aki harcol és győzni fog.
A Reforáció 500. évfordulójára alakult Fundamentum zenekar hitvallása, a hit alapja Jézus Krisztus. Gyere el a jászolhoz – szólt nyitó daluk, majd a Szeretethimnusz csendült fel. Útravalójuk: tekintsünk fel az égre, lássuk meg a világ világosságát. Örök igazság, hogy árnyék mögött fény ragyog, nagyobb mögött még nagyobb – énekelték a szívekbe Gyökössy Endre megzenésített versét.
Fotó: Veres Nándor
Miután felgyúlt az öröm lángja az adventi koszorún, Gálfi Árpád polgármester örömének adott hangot, hogy egyre többet ülünk össze a Márton Áron téren. A szerre gyúló gyertyák közelebb visznek a szent karácsony ragyogó fényességéhez, és közös élményünk lehet a várakozás. Összeköt valami titkos erő és szent pillanat. Jelesül, hogy kétezer éve kizökkent az idő a kerekéből, megnyílt az Ég.
Ma is lélekben átjárható híd ível Isten és az ember között. A szent időben a lelkünkben megnyíló érzékenység és a túlcsorduló szeretet jó lenne, ha velünk tudna maradni az ünnepen túl is.
Fotó: Veres Nándor
A város elöljárójának a hálaadása Istennek szólt, hogy sok mindent meg tudtunk valósítani terveinkből, és a továbbiakhoz is az Ő segítségét kérte. Végül köszönetet mondott munkatársainak, akiknek sok munkája van ebben a karácsonyi vásárban. Reményteli várakozást és Isten áldását kérte Székelyudvarhelyre.
Az est további részében a székelykeresztúri Pipacsok Néptáncegyüttes karácsonyi műsorát nézhette meg az együtt várakozó sokaság.
Míg körbejártuk a vásárt, megéreztük, fényesedik a tér, de igazán széppé a találkozásoktól és az együttléttől válik. Amit a közel hatvan őstermelő avagy kézműves kínál, bennünket, itthonunkat tükrözi, a házi finomságok bármelyikét letehetjük ünnepi asztalunkra, és bízvást választhatunk a portékák közül, nem kell pironkodnunk miatta az angyalváró fánk körül.
Látogassanak el a székelyudvarhelyi karácsonyi vásárra; válasszanak a színpadi kínálatából kedvükre valót, mutatja az esemény Facebook-oldala. Majd advent negyedik vasárnapján délután öt órakor Mezei Ödön baptista lelkipásztor és a körzet baptista gyülekezeteinek kórusa hangol karácsonyvárásra a Márton Áron téren.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!