Kigyúlt a harmadik gyertya Székelyudvarhely közös adventi koszorúján, és megnyíltak a fénybejárók, amelyek a karácsonyi vásárra nyitnak kaput. Ízes, hangulatos, fűszeres, édes, meleg, otthonos, különleges a kínálat – örömvasárnaptól angyalcsengetésig. Ferkő Andor református lelkipásztor buzdítása: ezen a karácsonyon engedjük be az Úristent, várjuk énekszóval!
2019. december 15., 21:142019. december 15., 21:14
2019. december 15., 21:152019. december 15., 21:15
Fotó: Veres Nándor
Kigyúlt a harmadik gyertya Székelyudvarhely közös adventi koszorúján, és megnyíltak a fénybejárók, amelyek a karácsonyi vásárra nyitnak kaput. Ízes, hangulatos, fűszeres, édes, meleg, otthonos, különleges a kínálat – örömvasárnaptól angyalcsengetésig. Ferkő Andor református lelkipásztor buzdítása: ezen a karácsonyon engedjük be az Úristent, várjuk énekszóval!
2019. december 15., 21:142019. december 15., 21:14
2019. december 15., 21:152019. december 15., 21:15
Fotó: Veres Nándor
Az ószövetségi adventben a nép mint Messiást, Isten bárányát várta, aki elveszi a világ bűneit, avagy a Juda oroszlánját – szólt a rendezvényt nyitó szentírási gondolat. Ferkő Andor lelkipásztor a tevékeny várakozást helyezte előtérbe Dsida-i értelemben: tekintet nélkül mondogatni kell a vigasztaló igét, bármely körülményben. A költemény harminc évvel ezelőtt Temesváron is elhangzott... Jelen adventünkben mi is várjuk a Bárányt, aki elveszi a világ bűneit, és az oroszlánt, aki harcol és győzni fog.
A Reforáció 500. évfordulójára alakult Fundamentum zenekar hitvallása, a hit alapja Jézus Krisztus. Gyere el a jászolhoz – szólt nyitó daluk, majd a Szeretethimnusz csendült fel. Útravalójuk: tekintsünk fel az égre, lássuk meg a világ világosságát. Örök igazság, hogy árnyék mögött fény ragyog, nagyobb mögött még nagyobb – énekelték a szívekbe Gyökössy Endre megzenésített versét.
Fotó: Veres Nándor
Miután felgyúlt az öröm lángja az adventi koszorún, Gálfi Árpád polgármester örömének adott hangot, hogy egyre többet ülünk össze a Márton Áron téren. A szerre gyúló gyertyák közelebb visznek a szent karácsony ragyogó fényességéhez, és közös élményünk lehet a várakozás. Összeköt valami titkos erő és szent pillanat. Jelesül, hogy kétezer éve kizökkent az idő a kerekéből, megnyílt az Ég.
Ma is lélekben átjárható híd ível Isten és az ember között. A szent időben a lelkünkben megnyíló érzékenység és a túlcsorduló szeretet jó lenne, ha velünk tudna maradni az ünnepen túl is.
Fotó: Veres Nándor
A város elöljárójának a hálaadása Istennek szólt, hogy sok mindent meg tudtunk valósítani terveinkből, és a továbbiakhoz is az Ő segítségét kérte. Végül köszönetet mondott munkatársainak, akiknek sok munkája van ebben a karácsonyi vásárban. Reményteli várakozást és Isten áldását kérte Székelyudvarhelyre.
Az est további részében a székelykeresztúri Pipacsok Néptáncegyüttes karácsonyi műsorát nézhette meg az együtt várakozó sokaság.
Míg körbejártuk a vásárt, megéreztük, fényesedik a tér, de igazán széppé a találkozásoktól és az együttléttől válik. Amit a közel hatvan őstermelő avagy kézműves kínál, bennünket, itthonunkat tükrözi, a házi finomságok bármelyikét letehetjük ünnepi asztalunkra, és bízvást választhatunk a portékák közül, nem kell pironkodnunk miatta az angyalváró fánk körül.
Látogassanak el a székelyudvarhelyi karácsonyi vásárra; válasszanak a színpadi kínálatából kedvükre valót, mutatja az esemény Facebook-oldala. Majd advent negyedik vasárnapján délután öt órakor Mezei Ödön baptista lelkipásztor és a körzet baptista gyülekezeteinek kórusa hangol karácsonyvárásra a Márton Áron téren.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
szóljon hozzá!